Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

WaRCzące Mini

W sezonie 2011 Mini WRC zobaczymy w sześciu z trzynastu rajdów, rok później ma wystartować we wszystkich. Póki co oglądamy je na stoisku w paryskich halach wystawowych Paris Motor Show.

Pod maską wysportowanego Countrymana tkwi turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,6-litra. Prace nad jego przygotowaniem trwają już od zeszłego roku, ale producent wciąż nie chce chwalić się osiągniętymi wynikami. Chyba będziemy musieli na nie poczekać do pierwszego wyjazdu Mini na trasę rajdu.

Jak dotąd potwierdzono, że jednym z kierowców nowego teamu WRC ma być Brytyjczyk Kris Meeke - aktualny mistrz cyklu IRC, jeżdżący Peugeotem 207 S2000.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 86 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Na dziś Prodrive potwierdził Mini w 6-ciu rundach WRC w 2011 roku z Chrisem Meeke jako numerem jeden w zespole. Będzie to więc sezon testowania i poprawiania samochodu, a od 2012 roku zacznie się prawdziwa walka. to debiut Mini w rajdach WRCMini i owszem, ale Prodrive to banda starych wyjadaczy, która zjadła zęby na Subaru WRC
  eri, 2010-10-01 22:18:58
 • avatar
  zgłoś
  W rajdowych barwach prezentuje się bojowo. Pioruński "Brytol", który pozwoli grupie BMW wejść do gry i przełamać monopol Citroena.Swoją drogą, obaj z Samurajem jesteśmy pod wrażeniem podwójnego debiutu na jednej wystawie. Citroen i BMW/Mini - oto producenci, którzy nakręcą emocje w nowej klasie rajdowej.Zatem precz ze starymi "Wuercami". Niech żyje nowe.I oby [u]JAK NAJWIĘCEJ[/u] rajdówek, teamów, konkurencji.ŻĄDAMY WIĘCEJ EMOCJI W ŚWIATOWYCH RAJDACH! Niech żyją
  ~airmatic, 2010-10-01 20:19:37
 • avatar
  zgłoś
  Wygląda też świetnie, choć nie tak ładnie jak DS3. ;P Biorąc pod uwagę, że to debiut Mini w rajdach WRC, nie spodziewam się jakichś wybitnych wyników, ale po kilku latach, po dopracowaniu, kto wie ... . Będzie to czarny koń w stawce pojazdów WRC.
  ~Samuraj002, 2010-10-01 15:18:15
 • avatar
  zgłoś
  Ten samochód ruszy na odcinki specjalne w przyszłorocznej serii rajdów WRC.
  auto motor i sport, 2010-10-01 09:14:28
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij