Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Walter de Silva odchodzi z Volkswagena

Walter de Silva to jeden z najlepszych stylistów ostatnich lat. Odpowiedzialny za większość modeli Audi, VW i Bentley'a. Teraz odchodzi ze swojego stanowiska. Czy to przez skandal w niemieckiej marce?

Walter de Silva

Walter de Silva, 64-letni był związany z niemiecką marką już od 1998 roku, kiedy został szefem stylistów w Seacie. Cztery lata później przeszedł do Audi. To spod jego ołówka wyszły takie modele jak - A6 C6, R8 oraz A5 - ten drugi de Silva nazwał "najpiękniejszym samochodem, jaki zaprojektował".

Od 2007 roku był odpowiedzialny za stylistykę większości modeli Audi, VW oraz Bentley'a. "Maczał palce" także w wyglądzie samochodów Lamborghini i Seat. Zanim de Silva rozpoczął przygodę w koncernie VW, zajmował się projektami Alfy Romeo. Owocem jego pracy były takie modele jak Alfa 156 czy 147.

Włoski stylista rzekomo poszedł na emeryturę. Jednak jak donoszą niemieckie media, powodem odejścia de Silvy jest restrukturyzacja w Volkswagenie, spowodowana ogromną aferą w szeregach niemieckiej marki. 64-letni Włoch nie opuszcza całkiem VW, zostanie teraz doradcą do spraw stylistycznych.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 78 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij