Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ



OCEŃ

Wbrew prawu!?

2008-06-10
Warsztat samochodowy Warsztat samochodowy

Trybunał Luksemburski uznał, że obecny wymóg jest sprzeczny z unijnym prawem. Według dyrektywy Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (96/96/WE, art. 3 ust.2) należy uznawać badania techniczne przeprowadzone w innych krajach Unii Europejskiej.

ETS uznał (sygnatura c-170/07), że Polska od lat łamie prawo wspólnotowe, wymagając, aby importerzy przed rejestracją aut dokonywali badań technicznych, i to niezależnie od tego, czy samochody mają jeszcze ważne badania zagraniczne, czy też nie.

Od 2004 roku, czyli od naszego wejścia do Unii Europejskiej, do Polski sprowadzono około 3,5 mln używanych aut. Gdyby wszyscy zainteresowani powołali się na wyrok ETS, kosztowałoby to budżet naszego państwa prawdziwe krocie. Przypomnijmy, że badanie kontrolne kosztuje od 92 do 297 zł!

Źródło: Rzeczpospolita, Samar

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij