auto motor i sport poleca:

Wiek dojrzały – Honda S2000

Poleć ten artykuł:

Honda S2000 Zobacz całą galerię

Dla wielu kierowców S2000 jest kwintesencją sportowego roadstera. Gdy w 1999 roku zaprezentowano to auto, wszyscy zachwycali się jego prowadzeniem, prostotą i silnikiem. Przez 10 lat produkcji Honda zmieniła się niewiele.

Auto nadal wprawia w ruch 2,2-litrowy, czterocylindrowy silnik z układem zmiennych faz rozrządu, osiągający moc 237 koni mechanicznych. Napęd przenoszony jest oczywiście na tylne koła.

Zmiany na rok 2009 są niewielkie i obejmują nowe barwy lakieru oraz elementy wyposażenia wnętrze. Znacznie ważniejsze jest wprowadzenie nowego system stabilizacji toru jazdy, nazywanego przez Hondę VSA. Oczywiście, jak to powinno być w aucie sportowym, system ten można całkowicie wyłączyć.

Dla tych, którzy pragną jeszcze więcej emocji, Japończycy przygotowują usportowioną wersję o nazwie S2000 CR, w Kraju Kwitnącej Wiśni, zwanej Type-S. Auto będzie dostępne już wkrótce.

Źródło: informacja własna

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 61 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Honda | S2000 | rok modelowy 2009 | zmiany

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij