Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ



OCEŃ

Wielka Brytania: zwiększymy limity prędkości…

Aston Martin Aston Martin

W zeszłym tygodniu w Wielkiej Brytanii ogłoszono, że rząd planuje zmiany w kwestii limitów maksymalnej prędkości, z jaką można poruszać się po autostradach. Limit ten miałby wzrosnąć z 70 mil (ok. 112 km/h) do 80 mil na godzinę (ok. 128 km/h). Zmiana ta podyktowana jest chęcią dostosowania się do obecnych realiów ruchu drogowego i potrzebą skrócenia czasu podróży. Oczywiście wszyscy kierowcy przyklasnęli temu pomysłowi, ale radość okazała się przedwczesna.

Podobno w związku z planami rządu brytyjskiego, związanymi z redukcją emisji dwutlenku węgla, z przywileju podróżowania z prędkością 80 mil na godzinę skorzystać mogliby wyłącznie kierowcy samochodów elektrycznych. Bo tylko w tym przypadku nie wzrośnie emisja CO2.

Ciekawe, czy pomysłodawcy tego projektu orientują się ile jest elektrycznych samochodów, które są zdolne do jazdy z prędkością blisko 130 km/h dłużej niż kilkanaście minut. Ba, ile jest modeli aut elektrycznych, które w ogóle nadają się do dalekich podróży.

źródło: the Guardian

 

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  A zdjęcie główne to tak dla kontrastu? Bez sensu przepis, który myślę, że Clarkson znowu ostro skrytykuje. Znaczy sam pomysł dobry, ale ten mały kruczek odnośnie aut elektrycznych beznadziejny.
  ~Samuraj, 2011-10-12 18:05:06
 • avatar
  zgłoś
  ... ale tylko dla aut elektrycznych. Reszta niech jak dziś.
  auto motor i sport, 2011-10-12 08:39:19
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij