auto motor i sport poleca:

Wiesmann powraca!

Poleć ten artykuł:

Brytyjscy inwestorzy finalizują umowę kupna marki Wiesmann. Co więcej niemieckie samochody mają znów pojawić się na drogach.

Transakcja kupna marki Wiesmann jest oczywiście owiana tajemnicą, ale zagraniczne media dotarły do źródeł, które mówią, że inwestorami są Berry i Anita Tatalovic z Wielkiej Brytanii. Informacje pochodzą od samego Friedhelma Wiesmanna, założyciela niemieckiej marki.

Wiesmann GT MF4-CS, to najświeższy model jaki został opracowany przez niemiecką markę. Auto powstało z okazji 25-lecia firmy i swój debiut miało w 2013 roku, podczas targów w Genewie. Pod maską zamontowano silnik V8 o pojemności 4-litrów. Jednostka generowała moc 420 KM i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Motor ożeniono z 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynią. Wiesmann GT MF-CS pierwszą setkę osiągał w czasie 4,4 sekundy, zaś maksymalna prędkość wynosiła 293 km/h. Pierwotnie miało powstać 25 egzemplarzy GT MF-CS, jednak to ile sztuk powstało jest owiane tajemnicą. Bardzo możliwe, że po przejęciu przez Brytyjczyków produkcja zostanie wznowiona.

Tagi: wiesmann | GT MF

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij