Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Witamy nowe Audi A4 B9 - Targi Frankfurt 2015

Technologię i listę wyposażenia dodatkowego nowego Audi A4 można spokojnie porównać do modelu A8 sprzed 10 lat. Zobacz, co oferuje najnowsza generacja A4 B9.

2015-06-29

Historia Audi A4 trwa już od 1994 roku. Zaczęło się od modelu B5, który zastąpił poczciwą i wysłużoną "80". Teraz to już piąta generacja A-czwórki. Model B9 wygląda ostrzej i bardziej sportowo niż obecna generacja. Typowy dla Audi grill "single frame" ma ostre kanty i mnóstwo chromu na sobie. Po dwóch stronach grilla widnieją opcjonalne światła LED z kierunkowskazami "ze zdynamizowanym sposobem sygnalizowania".

Poniżej światła przeciwmgielne pociągnięto ostrą linią co współgra z całą przednią częścią auta. Najmniej zmian widać z boku. Tutaj linia dachu, drzwi, klamki i progi pozostały praktycznie takie same, co w wychodzącym modelu. W tylnej części zmienił się kształt klapy, zderzaka i pojawiły się lampy LED. Tutaj również dominują ostre i zdecydowane linie. Całość wygląda typowo dla Audi - ładnie, elegancko, ale mało wyraziście.

Spore zmiany zaszły też we wnętrzu nowej A-czwórki. Całą konsolę centralną "skrojono" minimalistycznie (czyt. modnie), w miejscu zegarów pojawił się opcjonalny wyświetlacz virtual cockpit, a także futurystyczna kierownica. W tym sterylnym wnętrzu ładnym akcentem jest panel klimatyzacji, wygląda oryginalnie i przejrzyście. W kabinie również widać nawiązanie do stylistyki nadwozia - pełno ostrych kantów i rys.

Czas na konkrety. Nowe A4 urosło (długość 4,73 m i rozstaw osi 2,82 m, szerokość 1,84 m, wysokość 1,43 m), a przy tym schudło, nawet do 120 kg. Audi chwali się, że nowy model ma najdłuższe wnętrze wśród konkurentów. Pojemność bagażnika w wersji kombi (Avant) wynosi 505 litrów, a po złożeniu kanapy może to być nawet 1510 litrów. Niemcy sporo czasu spędzili w tunelu aerodynamicznym osiągając wynik Cx 0,23 w sedanie i Cx 0,26 w kombi.

Na początku paleta silników będzie zawierać siedem pozycji:

 • 1.4 TFSI 150 KM i 250 Nm
 • 2.0 TFSI 190 KM i 320 Nm oraz 252 KM i 370 Nm
 • 2.0 TDI 150 KM i 320 Nm oraz 190 KM i 400 Nm
 • 3.0 TDI 218 KM i 400 Nm oraz 272 KM i 600 Nm

W przyszłości ma pojawić się także A4 Avant g-tron zasilany e-gazem. Do jednostek napędowych, w zależności od wariantu przewidziano trzy skrzynie: manualną z sześcioma biegami, siedmiobiegową S-tronic i tiptronic z ośmioma przełożeniami.

Lista wyposażenia dodatkowego ma kilka tomów. Spokojnie możemy stwierdzić, że równa się ona liście modelu A8 dwie generacje wstecz. Wymienimy tylko najważniejsze elementy:

 • wyświetlacz head up, virtual cockpit
 • Matrix LED
 • sterowanie głosowe
 • Audi smartphone interface
 • system audio Bang & Olufsen Sound System z dźwiękiem 3D
 • wbudowane Wi-Fi
 • system ochrony bezpieczeństwa pasażerów Audi pre sense
 • diodowe podświetlenie wnętrza w różnych barwach
 • Audi phone box z możliwością bezprzewodowego ładowania telefonów...

Nowe Audi A4 B9 debiutuje od razu jako sedan oraz kombi Avant. Debiut zaplanowano na jesień tego roku.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 140 200 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij