auto motor i sport poleca:

Wizjonerzy

Poleć ten artykuł:

Samochód - dzieło sztuki użytkowej? Dlaczego nie! Takie są Citroëny sprzed... 50 lat. Teraz „cytryny" znowu chcą być na topie. Już trafiły do galerii designu. I chcą więcej.

Design Citroena Zobacz całą galerię

Prace nad nowym C5 zaczęły się w 2003 r. Już wtedy trzeba było "zgadywać", jakie kształty we wzornictwie aut będą trendy za pięć lat i później. W przeciwieństwie do speców z marketingu, którzy do badania upodobań klientów posługują się samochodami teraźniejszymi lub nawet z przeszłości, designerzy muszą wybiegać daleko w przyszłość, przewidywać, a niekiedy wręcz spekulować, co będzie w modzie za dekadę. Bez ciągłego śledzenia trendów w architekturze, modzie, a nawet tego, w jakim kierunku zmierza design zegarków na rękę, trudno byłoby podjąć decyzję o wyglądzie czegoś tak złożonego, uniwersalnego i długowiecznego jak samochód. Moda zmienia się co sezon. W wypadku aut "sezon" trwa nawet 6 do 8 lat. Gdy na początku projektu C5 designerzy mogli puszczać wodze fantazji, dla speców z marketingu ich propozycje wybiegały zbyt daleko w przyszłość.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 44 490 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Citroen | designer | design

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij