auto motor i sport poleca:

Wolniej na niemieckich autostradach

Poleć ten artykuł:

Remont autostrady

Niemcy kuszą rozbudowaną siecią autostrad, na których z natury nie obowiązują ograniczenia prędkości. Oczywiście nie brakuje odcinków, na których obowiązują limity, ale wciąż można bez problemu, zgodnie z przepisami wycisnąć ostatnie soki ze swojego auta w kwestii wysokich prędkości.

Niebawem zmieni się to w jednym z krajów związkowych na południu Niemiec. Wybory w Badenii-Wirtembergii wygrała właśnie Partia Zielonych, a jej program wyborczy postulował m.in. ograniczenie prędkości na autostradach do 120 km/h. Nie chodziło jednak o podniesienie bezpieczeństwa na drogach, ale o ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Według analiz przeprowadzonych na zlecenie tej partii samochody odpowiadają za 30% emisji CO2 w tym regionie, co nie podoba się ekologicznie zorientowanym politykom.

Ciekawe jak na tę wiadomość zareagują zarządy Mercedesa czy Porsche - marek, które w tym regionie mają swoje główne siedziby.

Tagi: autostrada | Niemcy | ograniczenie prędkości

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij