auto motor i sport poleca:

Wsiadłbyś do niego? – Brilliance BS4

Poleć ten artykuł:

Brilliance BS4 Zobacz całą galerię

Testy przeprowadzono zgodnie w oparciu o nowe wytyczne organizacji Euro NCAP. ADAC już po raz trzeci postanowił rozbić auto "made in China". Za pierwszym razem, w 2005 roku testom poddano terenowego Landwinda, a dwa lata temu Brilliance'a BS6, czyli limuzynę klasy średniej.

Wyniki obu aut były najgorsze w historii tej niemieckiej organizacji i udowodniły, że auta tych marek nie spełniają żadnych europejskich norm bezpieczeństwa. Niestety, nie inaczej wyszło z najnowszym Brilliancem BS4.

BS4 w teście zderzeniowym wypadł niczym auta z połowy lat dziewięćdziesiątych, i to mimo wielu modyfikacji struktury karoserii, jakie nastąpiły po fatalnych wynikach większego BS6. Specjaliści z ADAC zwrócili uwagę na ostre elementy metalowe, które wchodząc do kabiny stworzyły zagrożenie dla kolan kierowcy i pasażera.

Dodatkowym zagrożeniem dla kostek kierowcy okazały się pedały, raniące stopy kierowcy. Technicy wykazali także braki w funkcjonowaniu czołowych poduszek powietrznych, które powinny być lepiej usytuowane, aby maksymalnie zminimalizować ryzyko obrażeń głowy.

Na dość dobrym poziomie oceniono natomiast działanie bocznych poduszek powietrznych, które dobrze ochroniły głowę i żebra, a nieco gorzej brzuchy pasażerów. Brak seryjnego ESP okazał się gwoździem do trumny na testowanej BS4.

Źródło: Autochiny.pl

 

Tagi: Brilliance | BS4 | crash test | ADAC | Euro NCAP | auto chińskie

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij