auto motor i sport poleca:

Yeti bez kamuflażu!

Poleć ten artykuł:

Skoda Yeti Zobacz całą galerię

Prototyp Yeti charakteryzował się zwiększonym prześwitem w stosunku do typowych aut osobowych, przednim napędem oraz nieco pudełkowatym nadwoziem. Przyjęcie auta przez publiczność była tak dobre, że Czesi zdecydowali się na opracowywanie produkcyjnej wersji tego niewielkiego crossovera.

Już dziś jest pewne, że Yeti w salonach sprzedaży pojawi się jeszcze w tym roku. Auto na rynku ma konkurować m.in. z Suzuki SX4 oraz Fiatem Pandą 4x4. Yeti otrzyma układ zawieszenia, hamulcowy oraz przeniesienia napędu prostu z Fabii i Roomstera.

Pod maską Yeti pracować mają benzynowe jednostki napędowe o pojemności 1.6 i 2.0 litra oraz 1,9-litrowy turbodiesel TDI. W odróżnieniu od konceptu, produkcyjna wersja nie będzie miała wycieraczek, wzorem Seata, ukrytych w słupkach dachowych, tylko w miejscu konwencjonalnym.

Produkcja auta rozpocznie się w połowie tego roku. Czy Yeti zostanie zaprezentowane na salonie samochodowym w Genewie? Czas pokaże.

Źródło: Automedia

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 85 650 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Skoda | Yeti | Genewa 2009 | Genewa

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij