auto motor i sport poleca:

Yeti na Tour de France

Poleć ten artykuł:

Skoda Yeti Zobacz całą galerię

Pierwszym dużym wyścigiem był, odbywający się w dniach 9-31 maja, Giro d'ltalia, którego oficjalnym sponsorem był włoski importer marki, Skoda Auto Italia.

Jednak kulminacyjnym punktem sezonu kolarstwa szosowego w Europie będzie 96 Tour de France, który wystartuje już 4 lipca. TdF uważany jest za najbardziej wymagający wyścig kolarski na świecie. Liczy 21 etapów, a uczestnicy w ciągu trzech tygodni pokonają łącznie 3 445 kilometrów. Według prognoz zwycięzcę możemy poznać dopiero podczas przedostatniego dnia zawodów, po wjeździe na Mont Ventoux

Kolejną dużą imprezą kolarską w tym sezonie będą Mistrzostwa Świata w Mendrisio w Szwajcarii (23-27 września). Škoda Auto ponownie udostępni organizatorom swoje auta jako oficjalne samochody mistrzostw.

Poza tym marka jest również partnerem kilku zawodowych ekip kolarskich. W tym roku zespołami, które korzystać będą z samochodów Škody, są: Silence-Lotto (Belgia), Saxo Bank - IT Factory (Dania), Rabobank (Holandia), Euskaltel-Euskadi (Hiszpania), Cofidis, Francaise des JEUX (Francja), Cervelo (Szwajcaria), Milram (Niemcy) oraz Shimano & Mavic.

Projekty kolarskie w połączeniu z Mistrzostwami Świata w Hokeju na Lodzie od kilku lat stanowią integralną część strategii komunikacji Škoda Auto. Hokej cieszy się popularnością głównie w Europie Środkowej i Północnej, podczas gdy kolarstwo ma ogromne znaczenie w Europie Południowej.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 85 650 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Skoda | Yeti | Tour de France | kolarstwo

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij