Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Z literką R – dwa razy VW i raz Seat

Volkswagen Scirocco R Volkswagen Scirocco R

Oprócz litery R, wszystkie te modele łączy jeszcze jedno. A mianowicie zastosowanie tej samej turbodoładowanej jednostki napędowej o pojemności 2 litrów, mocy 265 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym 350 Nm.

O ile w przypadku Golfa, niutonometry płynące z silnika przenoszone są na cztery koła, o tyle Cupra R i Scirocco posiadają napęd tylko na przednią oś, ale dla zapewnienia odpowiedniej przyczepności wyposażono je w elektroniczną blokadę mechanizmu różnicowego.

Osiągi? Do 100 km/h najlepiej przyspiesza Seat ze swoim czasem 6,2 sekundy. Oba VW tę samą prędkość osiągają w czasie 6,5 sekundy ze skrzynią mechaniczną i o 0,1 sekundy lepiej z siedmiostopniową skrzynią DSG.

Oczywiście wszystkie auta mają zmodyfikowane wygląd, wnętrza, a także układy jezdne i hamulcowe. Który jeździ najlepiej - wyjdzie z testów. A który najbardziej się podoba - to kwestia gustu. Wybór wcale lekki nie jest!

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 89 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Na stoiskach koncernu Volskwagen zadebiutowały właśnie trzy samochody z literką R w nazwie. Oto Seat Leon Cupra R oraz VW Golf i Scirocco R.
    auto motor i sport, 2009-09-15 12:02:46
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij