auto motor i sport poleca:

Zakamuflowane nowe Renault Megane

Poleć ten artykuł:

Francuzi muszą się spieszyć, gdyż do oficjalnej, wrześniowej prezentacji nowego wcielenia Renault Megane zostało już niewiele czasu. Mocno zamaskowane auto wciąż przechodzi testy. 

Chyba nigdy nie zapomnimy tego zdziwienia, kiedy w 2002 roku zaprezentowano Renault Megane drugiej generacji. Czy czwarte już wcielenie francuskiego hatchbacka tak samo zaskoczy nas swoją stylistyką? O tym przekonamy się już we wrześniu na Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie, gdzie „Meganka” ma odbyć swoją premierę.

Póki co, możemy przyglądać się zamaskowanemu od stóp do głów egzemplarzowi, który przechodzi przedprodukcyjne testy na drogach Europy. Zbudowany na opracowanej razem z Nissanem platformie CMF model pokazuje, że Francuzi nie chcą jeszcze zdradzać zbyt wielu szczegółów dotyczących nowej stylistyki kompaktu, więc nie oszczędzali na kamuflażu. Widzimy nie tylko folię maskującą o dziwnym wzorze, ale również swego rodzaju „poduchy”, których zadaniem jest zniekształcenie karoserii i ukrywanie prawdziwych kształtów auta.

   

Pomimo ogromnych starań Francuzów, nie da się ukryć, że nowe Megane będzie miało dużo bardziej dynamiczne nadwozie niż ma to miejsce w aktualnym modelu jeszcze dostępnym na rynku. Nie jest więc tajemnicą, że francuski rywal Golfa będzie stylistycznie czerpał z mniejszego, drapieżnego Clio oraz ze świeżutkiego Espace’a, który prezentuje najnowsze trendy designerskie w Renault.

W temacie silników jak dotąd nie wiadomo zbyt wiele. Prawdopodobnie w gamie jednostek napędowych znajdą się odmłodzone motory benzynowe 1,2 TCe i 1,6 TCe, którym wzrośnie moc przy jednoczesnym spadku apetytu na paliwo. Taki sam los spotka pewnie jednostki diesla, które lżejszemu autu powinny zapewnić lepsze osiągi. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 107 250 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-3, hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Renault Megane | nowa generacja | spy-shots

Oceń artykuł:

2,50

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij