auto motor i sport poleca:

Zapowiadane podwyżki oleju, a on tanieje

Poleć ten artykuł:

Dystrybutor z paliwem

W tym tygodniu, wg stałych notowań cen paliw na stacjach w Polsce, jakie prowadzi firma doradcza e-petrol.pl, litr benzyny 95 kosztuje przeciętnie w Polsce 4,33 zł/l, czyli o 3 gr. mniej niż przed tygodniem. Olej napędowy, czyli najbardziej "medialne" ostatnio paliwo, przeciętnie kosztuje 3,69 zł/l i w jego przypadku też spadek wyniósł przeciętnie 3 gr. na litrze. Autogaz (LPG) czwarty tydzień z rzędu utrzymuje się na poziomie 1,89 zł/l przeciętnie na stacjach w Polsce.

Obniżkom cen paliw w sprzedaży detalicznej sprzyja sytuacja na rynkach: ropa naftowa w drugiej połowie zeszłego tygodnia potaniała z poziomu ok. 70 do ok. 65 USD za baryłkę na giełdzie w Londynie, przy wciąż dość mocnym wobec dolara amerykańskiego polskim złotym. Pozwoliło to na spadek cen w hurcie, otwierając też drogę dla stacji.

Wciąż są jednak duże rozwarstwienia cenowe między regionami, miejscowościami, a nawet poszczególnymi stacjami w notowaniu. W niektórych województwach benzyna 95 jest średnio w przedziale 4,20-4,30 zł/l, a w innych - 4,35-4,40 zł/l. Dla oleju napędowego też jest grupa regionów z przeciętnymi cenami nieco ponad 3,60 zł/l, i takie z cenami ponad 3,70 zł/l.

źródło: e-petrol.pl

 

Tagi: ceny paliw | benzyna | olej napędowy | ropa | LPG

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij