auto motor i sport poleca:

Zderzenie samochodu Google

Poleć ten artykuł:

W Mountain View, w stanie Kalifornia samochód autonomiczny Google'a ucierpiał w wyniku zderzenia. Wypadek był dość poważny, ranne zostały trzy osoby.

Google Lexus RX 450h

Prace nad autonomicznymi pojazdami trwają od lat. Takie auta testuje Audi, Volvo oraz Google, który używa SUV-ów Lexusa - RX. Oprócz japońskich terenówek, komputerowy gigant z Mountain View posiada ok. 20 autonomicznych pojazdów. Google podaje, że od 2009 roku ich auta zrobiły już ponad 1,6 mln testowych kilometrów.

Podczas takich testów czasami zdarzają się wpadki. Jednak ta sytuacja była nieco inna, bowiem to nie autonomiczny pojazd spowodował wypadek, a stał się jego ofiarą. Auto Google'a zostało staranowane przez pojazd jadący z tyłu. Autonomiczny Lexus zatrzymał się przed pojazdem, który stał na światłach, natomiast nieostrożny kierowca z tyłu nie wyhamował i "zaparkował" w tyle Lexusa. Całe zdarzenie zarejestrował system, pracujący w Lexusie.

Tagi: Google Earth | Autonomiczne samochody

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij