auto motor i sport poleca:

Żełudow wygrywa Baja Poland 2013. Wielki pech Hołowczyca

Poleć ten artykuł:

Faworytem Baja Poland był Krzysztof Hołowczyc, ale to załoga Czachor/Dąbrowski zdobyła najlepsze miejsce wśród Polaków.

Zobacz całą galerię

Aleksandr Żełudow wraz z Andriejem Rudnickim (Toyota Hilux Overdrive) wygrali tegoroczny rajd Baja Poland z ponad siedmiominutową przewagą nad drugą załogą i zajmują obecnie 8. pozycję w klasyfikacji Pucharu Świata.

Niespodzianką było drugie miejsce załogi Czachor/Dąbrowski (Toyota Hilux Overdrive), którzy startują dopiero od niedawna po przesiadce z motocykli. Załoga wygrała tym samym rundę Mistrzostw Polski.

Trzeci na mecie uplasował się duet Miroslav Zapletal / Maciej Marton (Hummer H3 Evo), a czwarty dojechał aktualny mistrz Polski, Adam Małysz (Toyota Hilux Overdrive).

Baja Poland 2013 będzie niemiłym wspomnieniem dla Krzysztofa Hołowczyca, który pomimo wygrania trzech prób został sklasyfikowany ostatecznie na 9. miejscu. Awarii uległa skrzynia biegów w rajdowym Mini i pomimo, że załoga dotarła do mety to stracony czas wykluczył popularnego "Hołka" z rywalizacji o podium. Gdy powrócił sprawnym autem na ostatnią próbę, uzyskał najlepszy czas - ponad półtora minuty przewagi nad ostatecznym triumfatorem rajdu, co świadczy o bardzo szybkiej jeździe Hołowczyca.

amis

Tagi: Hołowczyc | Czachor | Dąbrowski | Baja Poland 2013 | Małysz | Żełudow

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (1)

Samuraj, 2 września 2013, 17:55

a czwarty dojechał aktualny mistrz Polski, Adam Małysz   To "on" ma już jakiś tytuł?
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij