auto motor i sport poleca:

Zginął najbardziej zasłużony kierowca testowy Toyoty

Poleć ten artykuł:

Hiromu Naruse Zobacz całą galerię

 

W tragicznym wypadku samochodowym w Niemczech zginął Hiromu Naruse - najbardziej znany i niezwykle zasłużony kierowca testowy Toyoty. Trwa śledztwo wyjaśniające jak doszło do kolizji Lexusa LFA Nurburgring Edition, prowadzonego przez kierowcę Toyoty z BMW serii 3, którego dwaj pasażerowie zostali przewiezieni do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Hiromu Naruse zaczął pracować w Toyocie w 1963 roku i szybko został uznany za jednego z najbardziej utalentowanych kierowców. Pod koniec lat sześćdziesiątych pomógł w stworzeniu kultowego modelu 2000GT i współprojektował wyścigowy model Toyota 7.

Naruse-san brał udział w tworzeniu każdego przełomowego modelu Toyoty. Współtworzył modele Sports 800, 1600GT, każdą kolejną generację modelu Celica. Również takie kultowe modele jak AE86, MR2, Supra czy Lexus IS, a nawet Toyota Prius drugiej generacji, powstały z jego udziałem.

W ciągu prawie 50 lat pracy dla Toyoty zyskał szacunek kierowców testowych i dziennikarzy z całego świata. Nazywany był "Mistrzem", a w jednej z biografii nazwano go "człowiekiem, który zna wszystkie drogi świata".

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 35 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Hiromu Naruse | kierowca testowy | Toyota

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij