auto motor i sport poleca:

Zgrzyta nie tylko na torach

Poleć ten artykuł:

Sezon w decydującej fazie, wciąż czterech kandydatów do tytułu mistrza. Tymczasem wyścigi Formuły 1 są zdominowane przez afery poza torem.

GP Euroy Zobacz całą galerię

Nie ma jak deszcz. Nic tak jak on nie potrafi wywrócić wyścigu do góry nogami. W GP Europy na Nürburgringu stało się to już na pierwszym okrążeniu. W efekcie kilka kilometrów po starcie na prowadzeniu znalazł się... debiutant Markus Winkelhock w najwolniejszym w całej stawce Spykerze. On jako jedyny zaryzykował i zmienił opony na deszczowe jeszcze przed startem.

Sześć GP pozostało do końca sezonu. Czy na najbliższym - w Turcji - bedzie normalnie? I czy Hamilton potwierdzi swoje aspiracje do tytułu mistrza?

Wyścig przerwano, kiedy końcówka prostej startowej zamieniła się w rzekę i kierowcy nie byli w stanie utrzymać panowania nad autami. Po wznowieniu Winkelhock szybko oddał prowadzenie, a walkę o zwycięstwo zaczęli rozgrywać między sobą Felipe Massa i Fernando Alonso. Nawierzchnia toru wyschła i Ferrari Massy stopniowo powiększało przewagę, brazylijskiemu kierowcy nie było jednak tego dnia dane pić szampana na najwyższym podium. W końcówce wyścigu niebo przyszło z pomocą Alonso, który na mokrym torze fruwał. Hiszpan niemal z miejsca odrobił całą stratę i jego McLaren dopadł tylnego spoilera Ferrari Massy. Różnica prędkości była tak duża, że wyprzedzenie było tylko kwestią czasu. Massa próbował się bronić, ale kiedy w końcu Alonso zaatakował po zewnętrznej na lewym łuku, było po wszystkim. Przy wyjściu z zakrętu doszło do kontaktu obu aut i McLaren z numerem 1 odjechał, odnosząc trzecie zwycięstwo w sezonie.

Szanse Roberta Kubicy zostały pogrzebane już na drugim zakręcie po starcie, kiedy kolega z zespołu, Nick Heidfeld - po szkolnym błędzie - staranował jego auto. Z punktu widzenia ekipy F1 kolizja z partnerem to najgorsze, co można zrobić, nie toleruje tego żaden zespół. Tym bardziej, jeśli na mecie okazuje się, że była okazja wjechać na podium...

Tagi: Formuła 1 | wyścig | Hungaroring | GP Węgier | GP Europy

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij