Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Zielone światło dla produkcji Pragi R1R

Praga słynie głównie z aut wyścigowych, które rzadko opuszczają zamknięte tory. Teraz jednak, model R1R będzie można spotkać na ulicach. Tylko ta cena...

Konrad Maruszczak 2015-08-08

Pragę R1 mogliście poznać na naszym stoisku podczas poznańskich targów motoryzacyjnych. Jeśli nie było was tam, możecie nadrobić zaległości. W tym roku mija 68 lat odkąd rząd Partii Komunistycznej zadecydował o tym, że Praga nie będzie już produkować aut osobowych, a ciężarówki. Z tej okazji Praga R1R zostanie wyprodukowana w liczbie 68 egzemplarzy.

Praga R1R jest wyścigowym bolidem opartym na konstrukcji monokok i technologicznie bardzo zbliżonym do torowej bestii R1. W R1R koniecznym było dodanie kilku drogowych akcesoriów, jak tylnych świateł, kierunkowskazów czy fotela pasażera.

Co pod maską? 2-litrowy motor turbo z formuły Renault osiąga tu od 330 do 400 KM, w zależności od wariantu. Przy masie wynoszącej zaledwie 670 KM, uzyskujemy lepszy stosunek mocy do masy niż w Bugatti Veyronie.

Ile to kosztuje? Ceny Pragi R1R startują od, bagatela 198 000 euro. Do tego klient może zażyczyć sobie dodatki, wymyślone indywidualnie.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij