auto motor i sport poleca:

Zła ocena stowarzyszenia konsumentów przyczyną wstrzymania sprzedaży Lexusa GX460 W USA

Poleć ten artykuł:

Lexus, GX460

Amerykańskie stowarzyszenie konsumentów Consumer Reports zajume się testowaniem modeli samochodów dostępnych na rynku amerykańskim i wyraża na ich temat swoją opinię, mającą pomóc klientom w wyborze samochodu.

Ostatnimi czasy do testów wybrano Lexusa GX460. Jednym z manewrów wykonywanych podczas testu jest gwałtowny skręt połączony z odpuszczeniem gazu. Podczas wykonywania tego manewru auto wpadło w poślizg, co zdaniem Stowarzyszenia zmusza do wydania oceny negatywnej dla tego modelu Lexusa. Według testujących, powrót do właściwego toru jazdy trwa za długo. Dodatkowo stwierdzono, że zważywszy na wysoko położony środek ciężkości, uderzenie oponą w krawężnik przy wykonywaniu podobnego manewru mogłoby doprowadzić do wywrócenia pojazdu.

Ciekawe jest to, że samochód uznano za niebezpieczny po wykonaniu manewru, do którego auto nie zostało stworzone i który w normalnym ruchu jest surowo zabroniony. Czy SUV powinien się zachowywać jak auto sportowe? Chętnie zobaczylibyśmy jak podobny manewr przetrwają podobne amerykańskie SUV-y typu Chevrolet Express czy Ford F250.

Wynik testu odbił się szerokim echem w amerykańskiej prasie i telewizji. Negatywne komentarze ze strony portali informacyjnych i telewizji skłoniły Toyotę do wstrzymania sprzedaży modelu GX460 do wyjaśnienia sytuacji.

Oto materiał wideo Consumer Reports.

 źródło: zlomnik.pl

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 117 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Lexus | GX460

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij