auto motor i sport poleca:

Złota plama Opla. Dziwaczna akcja marketingowa

Poleć ten artykuł:

Wszystkie bilbordy z nową Astrą zostały "obrzucone" puszkami z farbą. Taki sam los spotkał salony Opla. To jednak nie akt wandalizmu czy działanie konkurencji, tylko pomysł Opla na promocję nowego modelu. Dodajmy, że pomysł wątpliwy....

Akcja marketingowa Opla Zobacz całą galerię

W największych miastach w Polsce od dłuższego czasu można zobaczyć bilbordy, przedstawiające Astrę V, ubrudzone farbą. Wydawać by się mogło, że to akt wandalizmu. Tym bardziej, że na facebookowym profilu Opla pojawiły się komentarze i zdjęcia rzekomych zniszczonych plakatów. Prawdę ujawnia jednak artykuł na stronie wykop.pl gdzie czytamy, że to "Opel dewastuje własne billboardy i salony i zrzuca podejrzenia na konkurencję."

Opel na facebooku, co jakiś czas udostępnia zdjęcia zdewastowanych bilbordów, a ostatnio nawet wejście salonu Opla w Warszawie, obrzucone złotą farbą. Pod postem czytamy komentarze od rzekomych fanów:

 

 

Jak podaje autor artykułu, konta "fanów" są fikcyjne. "Konta utworzone w tym samym czasie około 6 października. Zdjęcia również są dodane w tym czasie - 6 października, wszystkie dodane około godziny 17 i są wzięte ze stocka" (shutterstock). W przekazie marketingowym Opel zarzuca konkurencji zazdrość, w stosunku do nowej Astry.

Nie trzeba jednak być Sherlockiem Holmesem, by odgadnąć, że to akcja wymyślona przez Opla. Farba na wszystkich bilbordach ma dokładnie ten sam kolor i została "wylana" dokładnie w tym samym miejscu (na lewym przednim reflektorze). Jak podoba się wam takie działanie?

"Oblewanie billboardów i salonów i późniejsze popierające te akty komentarze od fikcyjnych kont, które są stylizowane na ludzi zamożnych, światowych, lubiących luksus, to akcja marketingowa Opla, do której nigdy się nie przyzna" - podsumowuje autor artykułu.

Opel w końcu przyznał, że to pomysł na promocję pod nazwą "Złota Plama". We wpisie przedstawiciele niemieckiej marki dziękują aktywnym komentatorom za czynny udział w dyskusji.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 35 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: marketing | Opel

Oceń artykuł:

3,50

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij