Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Zmiany w przepisach: Koniec podatku od recyklingu

Do tej pory każdy sprowadzany z Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego pojazd jest objęty podatkiem od recyklingu w wysokości 500 zł. Od 1 stycznia to się zmieni.

Złomowisko Citroen DS

Wszystko zaczęło się od zarzutów Komisji Europejskiej pod kątem Polski w sprawie organizacji wycofywania zużytych pojazdów i ich recyklingu. Po nowelizacjach, które podpisał już Senat podatek od recyklingu zostaje zlikwidowany co ma obniżyć koszty funkcjonowania importerów samochodów używanych. Teraz, za każdy sprowadzono z Unii pojazd trzeba wnieść opłatę w wysokości 500 zł.

To nie koniec zmian. Producenci i importerzy, którzy sprowadzają rocznie ponad 1000 aut muszą wyposażyć się stacje demontażu lub punkty zbierania pojazdów w każdym województwie, w różnych miejscowościach. W sumie musi ich być co najmniej 48 w całym kraju, po 3 na każde województwo. Firma sprowadzająca poniżej 1000 pojazdów musi posiadać co najmniej 3 stacje demontażu, w tym co najmniej jedną położoną w różnych miejscowościach.

Zmiany zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2016 roku.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Senat podpisał nowelizację ustawy o podatku od recyklingu. Znosi ona wymaganą do tej pory opłatę w wysokości 500 zł, ale nakłada na importerów nowe obowiązki. Zobacz, co dokładnie się zmieni.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Zmiany-w-przepisach-Koniec-podatku-od-recyklingu,19852,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-05-28 10:43:00
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij