auto motor i sport poleca:

Zmiany w przepisach: Koniec podatku od recyklingu

Poleć ten artykuł:

Do tej pory każdy sprowadzany z Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego pojazd jest objęty podatkiem od recyklingu w wysokości 500 zł. Od 1 stycznia to się zmieni.

Złomowisko Citroen DS

Wszystko zaczęło się od zarzutów Komisji Europejskiej pod kątem Polski w sprawie organizacji wycofywania zużytych pojazdów i ich recyklingu. Po nowelizacjach, które podpisał już Senat podatek od recyklingu zostaje zlikwidowany co ma obniżyć koszty funkcjonowania importerów samochodów używanych. Teraz, za każdy sprowadzono z Unii pojazd trzeba wnieść opłatę w wysokości 500 zł.

To nie koniec zmian. Producenci i importerzy, którzy sprowadzają rocznie ponad 1000 aut muszą wyposażyć się stacje demontażu lub punkty zbierania pojazdów w każdym województwie, w różnych miejscowościach. W sumie musi ich być co najmniej 48 w całym kraju, po 3 na każde województwo. Firma sprowadzająca poniżej 1000 pojazdów musi posiadać co najmniej 3 stacje demontażu, w tym co najmniej jedną położoną w różnych miejscowościach.

Zmiany zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2016 roku.

Tagi: podatek | nowe przepisy

Oceń artykuł:

3,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij