Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.8

Zmierzch polskich rajdów?

2008-08-29
Rajd Elmot Jazda Leszka Kuzaja perfekcyjna. Zwycięstwo było wręcz na tacy. Ale opony miały, niestety, inne zdanie.

Na starcie do imprezy zabraknie dwóch polskich czołowych kierowców rajdowych - Leszka Kuzaja i Michała Sołowowa. Pierwszy z nich skarży się na kontuzję nadgarstka, drugi zaś nie zdążył przygotować samochodu po ostatnim starcie w czeskim Rajdzie Barum. Oprócz nich, dokumentów nie odebrały jeszcze cztery załogi, w tym dwie z Czech.

Trasa Rajdu Karkonoskiego liczy 188 kilometrów odcinków specjalnych. Zawodnicy mają do pokonania 6 odcinków specjalnych przejeżdżanych dwukrotnie - po trzy w najbliższą sobotę i po trzy w niedzielę.

Przykro o tym mówić, ale Rajd Karkonoski pod względem liczby załóg, prezentuje się bardzo ubogo! W rozgrywanym w ostatni weekend Rajdzie Barum, na liście zgłoszeń widniało 127 załóg z czego, po przejściu badań technicznych wystartowało 97 załóg.

Źródło: Informacja własna

 

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  . . . nie byłem i nie żałuję, bo iść na te mega długie i liczne odcinki specjalne żal mi byłoby ruszać się z domu . . . to był chyba kolejny przykład i dowód na to jak zabić polskie rajdy . . . Czekam z niecierpliwością na odpowiedni komentarz ze strony Pana Juliana Obrockiego, choć szkoda na to chyba tuszu w piórze i tuszu w drukarce . . .
  ~zloty666, 2008-09-01 09:41:30
 • avatar
  zgłoś
  Tylko 29 załóg odebrało dokumenty przed zbliżającym się Rajdem Karkonoskim - siódmą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.
  auto motor i sport, 2008-08-29 14:16:25
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij