auto motor i sport poleca:

Znikają żółte bolidy Renault F1 Team

Poleć ten artykuł:

Lotus ogłosił oficjalnie podjęcie współpracy z Renault w kwestii tworzenia teamu F1 przez kilka kolejnych sezonów. Sławna brytyjska marka, będąca obecnie własnością Malezyjskiego Protona, będzie od przyszłego roku firmować bolidy zespołu, w którym jeździ Robert Kubica. 

W oficjalnym oświadczeniu Lotus informuje o "strategicznym związku" pomiędzy nim a Renault, który zaowocował "stworzeniem zespołu Lotus Renault GP".

Głównym właścicielem teamu Renault pozostaje firma Genii Capital. Francuski producent sprzedaje jej wszystkie swoje udziały w zespole , pozostaje dostawcą silników i dalej znajdziemy jego logo na bolidach. Lotus będzie głównym partnerem Genii Capital i głównym sponsorem zespołu do 2017 roku.

Przy okazji zaprezentowano barwy wojenne zespołu - bolidy będą teraz miały czarny kolor, zdobiony złotymi napisami.

Co to oznacza dla polskiego kierowcy? Podobno w jego kontrakcie figuruje zapis, że w przypadku zmian w kwestii właścicieli zespołu Robert ma prawo do zerwania kontraktu i zmiany pracodawcy. Jaką podejmie decyzję? Tego jeszcze nie powiedział.

 Lotus Renault GP

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 33 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Renault F1 Team | Lotus | Renault | Kubica

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij