auto motor i sport poleca:

Zoyte SR8 - chiński Macan

Poleć ten artykuł:

To nie Porsche Macan z chińskimi akcentami, a azjatycki projekt żywcem przeniesiony z samochodu z Zuffenhausen. Uderzające podobieństwo widać zarówno zewnątrz, jak i w środku.

Zoyte SR8 Zobacz całą galerię

Chińczycy są znani z robienia kopii i replik popularnych europejskich aut oraz sprzedawania ich na rynku azjatyckim. Zoyte SR8 to kolejny, skopiowany projekt, tym razem z Porsche Macana. Z zewnątrz to auto wygląda jak SUV z Niemiec, tyle że z dodanymi, kiepskiej jakości dodatkami. Inne są reflektory, grill oraz zderzak ze światłami przeciwmgłowymi i bocznymi wlotami powietrza.

Cały profil auta jest bardzo zbliżony do Macana, ale można go odróżnić po klamkach i srebrnych listwach progowych. Podobnie jest wewnątrz, wzór kierownicy, przełączniki na tunelu środowych oraz kratki nawiewu - to wszystko widzieliśmy już w Porsche. Jednak widać, że spasowanie elementów odbiega od normy.

Czy Porsche powinno zareagować? Oczywiście, jest to jawne łamanie praw autorskich do samochodu i bezprawne wykorzystywanie ich w celach komercyjnych. Ale niestety producenci aut "z Zachodu" mają związane ręce. W Republice Chińskiej nie ma żadnych przepisów regulujących kwestie praw autorskich. Wszystkie procesy, które wytaczały firmy, produkujące samochody przeciwko chińskim kopiom, przegrały w sądzie. Prawdopodobnie marka z Zuffenhausen zrezygnuje z wszczynania postępowania.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 283 968 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: auta chińskie | Porsche Macan

Oceń artykuł:

2,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij