auto motor i sport poleca:

i10 bardziej eco

Poleć ten artykuł:

Hyundai i10 Zobacz całą galerię

Podczas rozpoczynającego się 30 września Salonu Samochodowego w Paryżu koreański koncern zaprezentuje m.in. i10 w wersji z silnikiem emitującym jedynie 99 gramów CO2 na każdy przejechany kilometr. Będzie to jednostka o pojemności 1,0-litra, powstała z przeprojektowania silnika 1.2, wyposażonego w układ zmiennych faz rozrządu. Według Hyundaia "nie będzie to tani silnik, ale bardzo oszczędny".

Od przyszłego roku wszystkie jednostki napędowe dostępne w tym modelu będą spełniały wymogi normy spalin Euro 5. Oznacza to konieczność wycofania ze sprzedaży silnika o pojemności 1,1-litra. Mówi się, że pod maską i10 może pojawić się jeszcze jedna nowa, trzycylindrowa jednostka, jednak szczegóły tego projektu nie są jeszcze znane.

Poza zmianami mechanicznymi, mały Hyundai przejdzie też facelifting. Zobaczymy w nim szereg elementów wprowadzonych do stylistyki Hyundaia przez model ix35, takich jak reflektory czy osłona chłodnicy. Producent zapowiada również drobne zmiany stylistyczne w kabinie auta.

Na pierwsze zdjęcia i szczegółowe informacje musimy jeszcze poczekać.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Hyundai | i10 | facelifting | Paryż 2010

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij