Bezpieczna

Możesz liczyć na maksymalną ochronę podczas jazdy i wypadku.

Skoda Rapid materiały prasowe
Skoda Rapid
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Bezpieczny samochód to taki, który nie tylko maksymalnie chroni Ciebie i pasażerów, gdy dojdzie do wypadku, ale też taki, który do wypadku nie dopuszcza. W Skodzie Rapid korzystasz na co dzień z bogatego pakietu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa aktywnego.

REKLAMA

W każdej Skodzie możesz liczyć na skuteczne działanie ABS-u i ESP. Pierwszy układ zapobiega blokowaniu kół podczas nagłego hamowania, drugi zaś służy stabilizacji toru jazdy. Pewne zachowanie auta podczas jazdy zapewniają duży rozstaw osi, odpowiednie zestrojenie zawieszenia i sztywne nadwozie. Układ jezdny Rapida gwarantuje mu dużą zwrotność w zakrętach, bez strat na komforcie. Auto można też wyposażyć w pakiet na złe drogi, ma ono wtedy prześwit większy o 7 milimetrów. Specjalne osłony nie dopuszczą do uszkodzenia podwozia podczas jazdy po bardzo nierównych nawierzchniach.

Za dodatkową opłatą możesz zaopatrzyć Rapida w inne urządzenia, dzięki którym jazda stanie się jeszcze bezpieczniejsza. Są wśród nich reflektory przeciwmgielne z przodu, wskaźnik ciśnienia powietrza w oponach z tzw. Hill-Hold-Control. To ostatnie urządzenie ułatwia ruszanie na wzniesieniu, bez ryzyka osuwania się auta do tyłu – HHC przytrzymuje je w miejscu na około dwie sekundy, używanie hamulca ręcznego staje się zbędne.

Gdy dojdzie do zderzenia, wraz z napełnieniem się poduszek gazem automatycznie przerwany zostanie dopływ paliwa do silnika, co zapobiega ryzyku pożaru. Automatycznie odryglują się zamki drzwi i „same" uruchomią się światła awaryjne. Podczas zderzenia przednia część nadwozia Skody Rapid ulega kontrolowanej deformacji, tak by w maksymalnym stopniu zachować kabinę nietkniętą i chronić pasażerów przed skutkami kolizji.

Zobacz także:
REKLAMA