Multimedia na dłoni

W przypadku czeskiego malucha radioodtwarzacz czy nawigacja satelitarna nie stanowią ekskluzywnego wyposażenia. Nie są drogie.

Skoda Citigo
Radioodtwarzacz „Funky” jest niezwykle prosty w obsłudze i w połączeniu z fabrycznymi głośnikami zapewnia porządne brzmienie
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nic tak nie uprzyjemnia jazdy jak ulubiona muzyka. Pozwala poprawić nastrój, odprężyć się.

REKLAMA

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców, Skoda oferuje radioodbiornik z możliwością odtwarzania płyt CD i plików MP3 - w standardzie już od wersji Ambition. Do Citigo z wyposażeniem Active można dokupić dowolny radioodtwarzacz, ponieważ producent pomyślał o instalacji do montażu radia. Odbiornik fabryczny kosztuje 1000 zł. Melomani za 500 złotych mogą dokupić cztery głośniki montowane z tyłu. Zdecydowanie poprawiają one brzmienie. Za 100 złotych można dokupić uchwyt na multimedia, który jest montowany w przedniej konsoli.

Na miano rewolucji zasługuje wprowadzenie systemu Move&Fun firmy Navigon. Urządzenie mocuje się za pomocą specjalnego adaptera w centralnym miejscu deski rozdzielczej i jest ono w pełni zintegrowane z autem. Ma 5-calowy dotykowy wyświetlacz LCD, wbudowaną pamięć wewnętrzną o pojemności 4 GB, z możliwością rozszerzenia za pomocą kart SD. Urządzenie Move&Fun może prezentować dane z komputera pokładowego czy też wyświetlać analogowo obrotomierz oraz wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej. Jednak najbardziej przydatne funkcje to system nawigacyjny z trójwymiarowymi mapami 37 europejskich krajów oraz zintegrowany zestaw głośnomówiący, który łączy się z telefonem komórkowym za pomocą bezprzewodowej technologii Bluetooth. Na wymiennych kartach microSD można przenosić oraz wgrywać do urządzenia zdjęcia czy ulubione utwory muzyczne. Aktualizacji oprogramowania dokonuje się samodzielnie, za pośrednictwem domowego komputera z dostępem do internetu.

Co oczywiste, system Move&Fun z kierowcą komunikuje się głosowo oraz wyświetla instrukcje pisane w języku polskim.

Cena urządzenia - 1400 złotych. Jest ona konkurencyjna nawet w porównaniu z ceną nawigacji zewnętrznej, używanie której wiąże się z mocowaniem uchwytu na szybie, ograniczającym widoczność.

Zobacz także:
REKLAMA