REKLAMA

Skoda. Wiesz co dobre!

Jakiej muzyki warto posłuchać w samochodzie? Gdzie na trasie smacznie zjesz? Które miejsca w Polsce koniecznie trzeba zobaczyć? Wszystko to, co dobre, poleca kierowcom z pasją Skoda.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Program ŠKODA. Wiesz co dobre! stworzyliśmy z myślą o ludziach z pasją. Wspieramy i rekomendujemy w nim najbardziej interesujące projekty artystyczne, podpowiadamy miejsca, które warto zobaczyć, wskazujemy najciekawsze wydarzenia ze świata rozrywki. Łączymy twórców i pasjonatów, znawców i amatorów, marzycieli i poszukiwaczy przygód. Wszystkich tych, którzy wiedzą, co dobre. Więcej informacji o tym interesującym projekcie Škody znajdziesz na stronie www.wieszcodobre.pl.

REKLAMA

Dobra muzyka za kółkiem

Ponad jedna czwarta kierowców słucha muzyki przez cały czas, kiedy prowadzą samochód. Ale uważaj, bo zbyt głośna muzyka i jej niektóre gatunki dekoncentrują. Na styl jazdy kierowców dobrze wpływają muzyka klasyczna, nieagresywny rock i pop, a niekoniecznie dobrze jazz i blues - wynika z badań firmy Allianz. Za zbyt głośne słuchanie muzyki nie dostaniesz mandatu, ale zmniejszysz swoje bezpieczeństwo, bo nie tylko nie usłyszysz sygnałów aut uprzywilejowanych, ale też wydłuży się Twój czas reakcji. Każdy ma ulubione płyty, my proponujemy, by do auta zabrać te poniżej opisane lub stworzyć własny zestaw.

• Nick Cave & The Bad Seeds „Push the Sky Away". Charyzmatyczny australijski artysta to nie tylko muzyk, ale też pisarz, aktor i scenarzysta. Swoją poprzednią płytę wydał w 2008 roku, w międzyczasie komponował muzykę do filmów, pisał książkę i scenariusz. Być może dlatego przygotowanie kolejnego albumu zajęło mu 5 lat. „Push The Sky Away" będzie 15. płytą w jego dorobku. W sieci można posłuchać dwóch utworów z nowej płyty, premiera całego materiału odbędzie się podczas koncertu w Londynie.

David Bowie „The Next Day". Nowy album tego muzyka to duża niespodzianka, bo na płytę, która ukaże się w marcu, trzeba było czekać 10 lat. Album promowany jest singlem „Where Are We Now", który od razu znalazł się na wysokich miejscach list przebojów. Bowie jest artystą, który tworzy i występuje, gdy tego chce i gdy ma coś do powiedzenia - jak informuje na swojej stronie internetowej. Do tej pory jego płyty zawsze były wydarzeniem w świecie muzyki, zapewne tak też będzie i tym razem.

Twoja własna płyta. Na stronie www.skodaautomuzyka.pl możesz posłuchać utworów zgłoszonych do konkursu ŠKODA Auto Muzyka. Ideą konkursu było wybranie przez internautów muzyki najlepszej do słuchania w aucie. Konkursowe utwory były oceniane przez znanych muzyków i dziennikarzy (m.in. Wojciecha Waglewskiego, Michała Urbaniaka, Andrzeja Smolika). Spośród finałowej setki wybrano 10 najlepszych zespołów, które zagrały koncert w studiu radiowej Trójki. Utwory można bezpłatnie pobierać ze strony.

Warto zobaczyć

Droga Stu Zakrętów w Kotlinie Kłodzkiej uważana jest za jedną z najciekawszych tras samochodowych w Polsce. warto zobaczyć Przez wiele lat była jednym z najtrudniejszych odcinków specjalnych Rajdu Polski. Jej najbardziej malowniczo położony odcinek o długości około 23 kilometrów - łączący Radków z Kudową-Zdrój - prawie w całości przebiega przez Park Narodowy Gór Stołowych. Jazda tą górską krętą drogą daje dużo frajdy, trasa prowadzi m.in. obok Szczelińca, jednej z największych atrakcji turystycznych Sudetów. Droga, zbudowana w 1870 r., obecnie nosi nr 387. Więcej informacji o regionie znajdziesz w przewodniku Pascala dla zmotoryzowanych - z serii ŠKODA. Wiesz co dobre.

Dobry smak: polędwiczki w sosie bazyliowym

Jeśli jedziesz drogą z Poznania do Wrocławia, jesteś głodny i zmęczony, wstąp na obiad do restauracji w hotelu Wena w Psarach. Nie musisz martwić się gdzie zostawić samochód, bo przy restauracji jest parking. Szef hotelowej kuchni, Piotr Kwaśny, poleca polędwiczki wieprzowe w sosie bazyliowym.

Hotel Wena w Psarach znajduje się przy trasie Poznań-Wrocław. Restauracja przyjmuje gości w godzinach od 9.00 do 22.00.

amis

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA