Skoda. Wiesz co dobre!

Jeśli jazda do pracy i z powrotem zajmuje Ci codziennie godzinę, nie marnuj tego czasu. Przez miesiąc możesz „przeczytać” w samochodzie dwie opasłe książki, np. kryminały.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Program ŠKODA. Wiesz co dobre! stworzyliśmy z myślą o ludziach z pasją. Wspieramy i rekomendujemy w nim najbardziej interesujące projekty artystyczne, podpowiadamy miejsca, które warto zobaczyć, wskazujemy najciekawsze wydarzenia ze świata rozrywki. Łączymy twórców i pasjonatów, znawców i amatorów, marzycieli i poszukiwaczy przygód. Wszystkich tych, którzy wiedzą, co dobre. Więcej informacji o tym interesującym projekcie Škody znajdziesz na stronie www.wieszcodobre.pl.

Zbrodnia umili Ci podróż

Przez pół roku trwał plebiscyt, w którym internauci wraz z użytkownikami serwisu lubimyczytac.pl wybierali najlepszą książkę w sześciu kategoriach – kryminały, love story, fantasy/science fiction, książki wyznaczające wartości, wywołujące kontrowersje oraz historyczne. Tytuły, które zdobyły najwięcej głosów zostały wydane w formie audiobooków i można je kupić na stronie audioteka.pl. O wszystkich książkach można poczytać na stronie www.wieszcodobre.pl, my prezentujemy trzy spośród nich.

"Ręczna robota" Ryszard Ćwirlej. To barwna i realistyczna historia kryminalna, której akcja rozgrywa się w latach 80. ubiegłego wieku, za czasów PRL-u. Przy okazji szukania mordercy przemytnika, którego ciało znaleziono w pociągu, autor ukazuje realia tamtego czasu – nie tylko picia wódki przy każdej okazji, ale też czasu bardziej szczerych niż dzisiaj więzi międzyludzkich. „Ręczna robota" to trzeci kryminał tego autora rozgrywający się w latach 80 .

"Metro 2033" Dmitrij Głuchowski.Książka, która zebrała największą liczbę głosów w kategorii fantasy/ science fiction. Jej akcja rozgrywa się w moskiewskim metrze, które po wojnie atomowej stało się podziemnym miastem. Teraz jest to być może jedno z ostatnich skupisk ludzkich. Ci, którzy przeżyli w korytarzach podziemnej kolejki tworzą swoiste państwa wojujące ze sobą, ale też handlujące i prowadzące wspólne interesy.

"Drugi oddech" Philippe Pozzo di Borgo. Opowieść o człowieku, który uległ poważnemu wypadkowi. Przykuty na resztę życia do wózka inwalidzkiego próbuje odnaleźć się w nowej sytuacji. Książka opowiada jak radzić sobie z nieszczęściem, jak się nie załamać, jak uwierzyć w sens życia i czerpać z niego radość. Na podstawie „Drugiego oddechu” powstał słynny i nagradzany film „Nietykalni", który przyciągnął do kin 40 milionów widzów.

Warto zobaczyć

Jeśli będziesz podróżował w okolicach Pojezierza Drawskiego, wybierz drogę nr 163 z Czaplinka do Połczyna-Zdroju. Droga ta ma długość 30 km i leży na terenie tzw. Szwajcarii Połczyńskiej, która jest jednym z najpiękniejszych zakątków województwa zachodniopomorskiego. Kilka kilometrów na południe od Połczyna znajduje się Dolina Pięciu Jezior – krajobrazowy rezerwat przyrody (zajmujący ok. 230 ha). Najlepiej pojechać tam jesienią lub właśnie teraz, wiosną, kiedy w wodzie kwitną grążele i lilie wodne. Niewielkie jeziora są też rajem dla wędkarzy – można tu łowić szczupaki i leszcze. Więcej informacji o regionie znajdziesz w przewodniku Pascala dla zmotoryzowanych – z serii ŠKODA. Wiesz co dobre.

Warto odwiedzić - Poznan Motor Show

Nie ma lepszej okazji, żeby zobaczyć na żywo auta najnowsze, luksusowe, czy legendy motoryzacji. A także modele, które inspirują – w hali nr 1 studenci ze School of Form, pod kierunkiem projektanta Oskara Zięty, z części nowej Skody Octavii będą tworzyli instalację artystyczną, prawdopodobnie przedmiot sztuki użytkowej. Nowa Skoda Octavia zadziwia techniką, funkcjonalnością, stylistyką, ale też inspiruje artystów do tworzenia nowych rzeczy. Targi warto odwiedzić z całą rodziną, bilet rodzinny kosztuje 13 zł od osoby na 1 dzień (normalnie – 17 zł).

GDZIE TO JEST

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, Poznań, od 4 do 7 kwietnia, w godzinach od 10.00 do 19.00.

Zobacz również:
REKLAMA