Skoda. Wiesz co dobre!

Jeśli jesteś miłośnikiem aut, słowo „muzeum” na pewno Cię nie zniechęci. Prywatnych kolekcji jest coraz więcej, a w nich prawdziwe perły motoryzacji.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Polska nie jest potęgą motoryzacyjną, ale zdziwiłbyś się ile można w naszym kraju znaleźć muzeów prezentujących zabytkowe samochody i motocykle. Nie tylko wielkich i dostojnych, jak np. Muzeum Techniki w Warszawie, ale też kameralnych, prywatnych, tworzonych przez pasjonatów motoryzacji. W ich zbiorach znajdziemy zabytkowe pojazdy z różnych epok i krajów – amerykańskie, radzieckie, z czasów PRL-u, pamiątki sławnych osób związanych ze sportem samochodowym i wiele innych, często zaskakujących eksponatów. Warto zajrzeć do takiego muzeum, nawet jeśli jadąc na wakacje trzeba by nieco nadłożyć drogi.

Otrębusy- Muzeum Motoryzacji i Techniki – obejrzymy tu m.in. auta z lat 30., słynną czarną Wołgę i inne modele z PRL-u.

www.muzeum-motoryzacji.com.pl

Warszawa- Muzeum Techniki – podziwiać można zabytkowe modele z początków motoryzacji, np. De Dion Bouton, Adler.  

www.muzeumtechniki.warszawa.pl

Topacz - W zbiorach jest ponad 80 eksponatów – m.in. skutery, a nawet kolekcja Bentleyów i Rolls–Royce'ów z lat 1933-2005.

www.muzeum.topacz.pl

Warto zobaczyć

Gdy myślimy o Mazurach, stają nam przed oczami jeziora i zamki krzyżackie. Namawiamy do przejażdżki trasą, która pozwoli podziwiać jedno i drugie.

Startujemy z Rynu, położonego między jeziorami Ołów i Ryńskie, stamtąd drogą nr 59 udajemy się w stronę Giżycka, jednego z głównych portów na szlaku wielkich jezior mazurskich. Giżycko też jest otoczone jeziorami – Kisajno i Niegocin. Drogą nr 63 zawracamy do Orzysza, między jeziora Sajno i Orzysz. Aby wjechać na drogę, którą można wrócić do Giżycka, trzeba „16” dojechać do drogi wojewódzkiej 643. Wracamy jadąc wzdłuż jezior Szymoneckiego i Jagodne. Przy okazji warto zwiedzić zamki krzyżackie z XIV w. w Giżycku i w Rynie. Więcej o regionie – w przewodniku Pascala z serii SKODA. Wiesz co dobre.

Podróż bez korków

Jeśli w wakacyjnych planach masz zwiedzanie dużych miast, ze strony www.play.google.com ściągnij na swojego smartfona nawigację samochodową. Nie zabłądzisz w plątaninie dróg, oszczędzisz czas i nerwy swoje i rodziny. Do wyboru jest kilka nawigacji. Oto nasze trzy propozycje z cenami map polskich dróg, ale jeśli chcesz, każdą z nawigacji możesz kupić również w wersji na Europę.

Automapa - płacisz, gdy korzystasz – licencję możesz wykupić np. na 7 dni za 9,90 zł.  

TomTom - płacisz raz i aktualizacje map dostajesz już za darmo. Wersja PL kosztuje 199 zł.

NaviExpert - "apka" codziennie aktualizuje informacje o remontach. Płacisz raz na rok 69 zł.

Skoda wiesz co dobre!

Program „SKODA. Wiesz co dobre!" stworzyliśmy z myślą o ludziach z pasją. Wspieramy i rekomendujemy w nim najbardziej interesujące projekty artystyczne, podpowiadamy miejsca, które warto zobaczyć, wskazujemy najciekawsze wydarzenia ze świata rozrywki. Łączymy twórców i pasjonatów, znawców i amatorów, marzycieli i poszukiwaczy przygód. Wszystkich tych, którzy wiedzą, co dobre. Więcej informacji na stronie – www.wieszcodobre.pl

Zobacz również:
REKLAMA