Skoda. Wiesz co dobre!

Warto je spędzać przed telewizorem, bo będą dobre filmy. Poza tym, do jednego z widzów uśmiechnie się szczęście – wygra Skodę Rapid Spaceback.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Rapid Spaceback, który zadebiutował na salonie samochodowym we Frankfurcie, jest do wygrania w konkursie esemesowym, towarzyszącym pasmu filmowemu Wiesz co dobre. Przez trzy miesiące, właśnie w czwartki, TVP 1 prezentuje 14 wybranych polskich i zagranicznych filmów, które zapowiada dziennikarz Radek Brzózka. W październiku będzie można obejrzeć m.in. filmy opisane poniżej.

Dramat obyczajowy

Cuda są czy ich nie ma? Czy film Jarosława Szody i Bolesława Pawicy odpowie na to pytanie? Bohaterem filmu jest niepijący od dwóch lat alkoholik (gra go Borys Szyc) mieszkający w małym miasteczku we wschodniej Polsce. Jest on przekonany, że to Matka Boska z Lourdes pomogła mu zerwać z nałogiem, dlatego chce odbyć pielgrzymkę do tego miasta. Jego spotkanie z dwójką dzieci z Dagestanu, które w wojnie straciły matkę i chcą nielegalnie przedostać się do ojca mieszkającego we Francji, doprowadzi do wspólnej podróży. Bohaterów dzieli wszystko – kultura, religia, język, wiek. I każdego z bohaterów ta podróż odmieni.

Romans sensacyjny

Tytułowi bracia Bloom z filmu w reżyserii Riana Johnsona nie są uczciwymi ludźmi, ich sposobem na życie stało się oszustwo. Wychowani w rodzinach zastępczych, chłopcy od dziecka sprawiali kłopoty. Ale mimo że nabieranie ludzi przynosi im niezłe pieniądze, młodszy z braci chce skończyć z przekrętami i rozpocząć uczciwe życie. Decyduje się jednak na ostatni skok z bratem – ofiarą ma być bogata, bardzo piękna i ekscentryczna kobieta. I rozpoczyna się historia, która doprowadzi do zaskakującego finału. W filmie zobaczymy doskonałych aktorów – między innymi Rachel Weisz i Adriena Brody'ego.

Dramat pscychologiczny

Akcja filmu Filipa Bajona rozgrywa się w Poznaniu tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej. Dwaj bracia, gimnazjaliści, kradną limuzynę zaparkowaną przed niemieckim konsulatem. Szybko zostają złapani przez policję i w rezultacie wyrzuceni ze szkoły, ale ponieważ konsulat bagatelizuje sprawę, zostają z powrotem przyjęci do gimnazjum. Do szkoły wracają jednak odmienieni wewnętrznie. Jeden z braci zaczyna pisać powieść o tym, co się stało, drugi natomiast związuje się z faszystami. Istotą tego filmu jest dojrzewanie bohaterów i konsekwencje wyboru drogi życiowej. W rolach braci wystąpili Piotr i Michał Bajor.

Warto zobaczyć

Malownicze rejony Wigierskiego Parku Narodowego i przejechać drogą nr 653 z Suwałk do Sejn.

W centrum Suwałk z drogi nr 8 trzeba kierować się na drogę nr 653. Po 12,5 km jazdy warto odbić w prawo, nadłożyć 3 km i zwiedzić jeden z najcenniejszych zabytków Suwalszczyzny – były klasztor i kościół Kamedułów, malowniczo położony na wzgórzu, tuż nad jeziorem Wigry (wyjątkowym, bo w całości otoczonym lasami). Po powrocie do drogi nr 653 trzeba kierować się w prawo na Sejny, oddalone o 17 km. Przez jezioro Wigry prowadzi trasa jednego z najpiękniejszych widokowo spływów kajakowych w Polsce – Czarną Hańczą.

Orientuj się

Aplikacja city lens pomoże ci odnaleźć się w obcym mieście

Nakieruj kamerę swojego smartfona na ulicę i sprawdź, gdzie i jak daleko od Ciebie są restauracje, kina, sklepy, do których warto wstąpić. To jedna z aplikacji przygotowanych dla smartfonów Nokii w ramach pakietu nawigacyjnego Here, ale jest też oferowana w wersjach na smartfony pracujące na platformach Android oraz iOs. Dostępna również w polskiej wersji językowej.

Skoda wiesz co dobre!

Program „SKODA. Wiesz co dobre!" stworzyliśmy z myślą o ludziach z pasją. Wspieramy i rekomendujemy w nim najbardziej interesujące projekty artystyczne, podpowiadamy miejsca, które warto zobaczyć, wskazujemy najciekawsze wydarzenia ze świata rozrywki. Łączymy twórców i pasjonatów, znawców i amatorów, marzycieli i poszukiwaczy przygód. Wszystkich tych, którzy wiedzą, co dobre. Więcej informacji na stronie – www.wieszcodobre.pl

REKLAMA