Skoda. Wiesz co dobre!

Prawdziwą przyjemność z jazdy poczujesz dopiero wtedy, gdy zdobędziesz pewność, że potrafisz awaryjnie zahamować, ominąć nagle pojawiającą się przeszkodę na drodze, wyjść z poślizgu.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tego wszystkiego i wiele innych umiejętności zdobędziesz w szkole jazdy, np. prowadzonej przez ŠKODĘ. Instruktorzy (wszyscy posiadają certyfikaty ADAC) prowadzą pięć rodzajów szkoleń, które składają się z części teoretycznej i praktycznej. Najważniejsza jest oczywiście praktyka, ćwiczenia i wyrabianie dobrych nawyków – temu poświęca się najwięcej czasu na kursach. Poniżej przedstawiamy rodzaje szkoleń prowadzonych w Szkole Auto ŠKODA. Więcej na – www.szkola-auto.pl

 

Jedź bezpieczenie

Podstawowy trening z zakresu bezpiecznej jazdy opiera się na zajęciach praktycznych. Część teoretyczna jest jednak równie istotna – uczestnicy dowiadują się, dlaczego ważne są zajęcie prawidłowej pozycji za kierownicą i odpowiednie przewożenie bagażu. W trakcie kilkugodzinnej części praktycznej kursanci ćwiczą hamowanie awaryjne, jazdę w slalomie, omijanie nagle pojawiającej się przeszkody oraz hamowanie awaryjne w zakręcie.  

 

Wyćwicz nauki

Na tym kursie uczestnicy uczą się jazdy defensywnej – to taki styl jazdy, który podnosi bezpieczeństwo na drodze, ale też pozwala oszczędzać czas i pieniądze. Kierowca jeżdżący w stylu defensywnym unika zagrożeń, planuje działania, obserwuje drogę i pobocze, współdziała z innymi uczestnikami ruchu. Kursant przejeżdża dwukrotnie specjalną trasę – raz sam, raz z instruktorem. To pozwala wskazać kierowcy, jakie błędy popełnia i od razu je omówić.

 

Oszczędzaj pieniądze

Zastosowanie technik ekojazdy jest przyjazne dla środowiska, ale nie tylko – równie przyjazne jest dla budżetu domowego, a to dla każdego jest bardzo ważne. Oszczędności paliwa uzyskane dzięki ekojeździe mogą dochodzić nawet do 25%. Uczestnicy przejeżdżają określony odcinek w warunkach drogowych własnym stylem jazdy oraz z instruktażem trenera, wg zasad eco drivingu. Obydwa przejazdy są porównywane i omawiane.  

 

Korzystaj z napędu 4x4

Szkolenie z jazdy off-roadowej jest przeznaczone dla osób, które zamierzają rozwijać swoje umiejętności lub mieszkają w górach i chcą w nich jeździć bezpiecznie. W części teoretycznej szkolenia instruktor omawia zasady poruszania się w terenie i możliwości jezdne aut uterenowionych. Potem jest trening w terenie górskim. Jazdy obejmują techniki pokonywania wzniesień o różnym nachyleniu i jazdę wg itinerera, z wykorzystaniem nabytych umiejętności.  

 

Nie daj się słabościom

L Driving to jedyna w swoim rodzaju szkoła podnosząca umiejętności jazdy osób z dysfunkcjami narządów ruchu. Kursanci jeżdżą samochodami przystosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ćwiczenia praktyczne mają na celu przyswojenie przez uczestników kursu nawyków, pozwalających na pokonanie słabości w trakcie jazdy samochodem, nabranie pewności siebie za kierownicą oraz bezpieczną jazdę w każdych warunkach.

Warto zobaczyć

Beskid Niski to pasmo leżące na terenie Polski i Słowacji, od wschodu graniczy z Bieszczadami.

Na jego terenie znajdują się uzdrowiska znane z wód leczniczych. Jednym z nich jest Wysowa-Zdrój (na fot. pijalnia wód w parku zdrojowym) położona wśród lasów, tuż przed granicą słowacką. Jeśli chcesz zrobić sobie wycieczkę po okolicy, warto pojechać do innego uzdrowiska, większego i bardziej znanego – Krynicy-Zdrój. Proponujemy dwie drogi. Jedna prowadzi przez Banicę, Izby i Tylicz (droga 75), druga – obok Jeziora Klimkowskiego, przez Uście Gorlickie, Ropę i Florynkę (droga 981). Obie są równie piękne. Więcej o regionie – w przewodniku Pascala z serii ŠKODA . Wiesz co dobre.

 

Trochę muzyki

Aplikacja skoda.fm zapewni zawsze dobrą muzykę w samochodzie

Dzięki tej aplikacji (dostępna dla systemów iOS i Android) stworzysz własną playlistę piosenek zgłoszonych do konkursu ŠKODA Auto Muzyka. 880 zespołów zaproponowało 1666 utworów, na które oddawali głosy internauci. Zwycięzcy konkursu zagrali finałowy koncert w radiowej Trójce (na zdjęciu – Natalia Lubrano). Piosenki można bezpłatnie pobierać i komponować własną ścieżkę dźwiękową do wybranej przez siebie trasy. Aplikacja informuje też o planowanych koncertach wykonawców słuchanych utworów.

 

amis

 

REKLAMA