Skoda, wiesz co dobre! Od roweru do samochodu

Marka, która istnieje już prawie 120 lat może niejedno opowiedzieć o historii motoryzacji – przyjedź do Muzeum Skody w Mladej Boleslav, by zobaczyć, co ma do zaoferowania.

materiały prasowe
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Muzeum mieści się w historycznym, jednym z pierwszych budynków produkcyjnych w Mladej Boleslav (70 km na północ od Pragi), w którym panowie Laurin i Klement – założyciele firmy – zaczęli w 1895 r. wytwarzać rowery, a trzy lata później motocykle, a który później przekształcono w fabrykę samochodów. Muzeum podzielono na trzy działy tematyczne (przedstawiamy je krótko poniżej), które pozwalają prześledzić rozwój i czeskiej marki, i motoryzacji. Oglądać można nie tylko auta – również rowery, motocykle, a także filmy oraz dokumenty dotyczące historii marki.

 

Tradycja

W tym dziale zgromadzono pojazdy z różnych epok, limuzyny państwowe, samochody seryjne, modele rajdowe.

Precyzja

Tutaj zwiedzający mogą się zapoznać ze sposobem produkcji samochodów oraz możliwościami ich renowacji.

Ewolucja

Dzieje marki – poznamy pierwsze auta, ich projektantów, dokumenty, filmy, najważniejsze wydarzenia w dziejach motoryzacji.

Warto zobaczyć

Tatry są piękne o każdej porze roku. Warto wybrać się tam nawet z daleka, żeby zrobić sobie wycieczkę po górach.

Z Poronina do Łysej Polany nie jest daleko – tylko 16 lub 21 km, zależy którą drogą pojedziesz. Obie trasy są malownicze, ale my proponujemy, dłuższą drogę. Najpierw pojedź drogą wojewódzką 961, przez Nowy Bór i Murzasichle. Za Murzasichlem skręć na Drogę Oswalda Balzera i nią – przez Ciemne Smreczyny – dojedziesz do drogi nr 960, która prowadzi prosto do Łysej Polany. Więcej o regionie – w przewodniku Pascala z serii ŠKODA . Wiesz co dobre.

Weź na drogę książkę

Świat według Clarksona

Jeśli coś jest dobre, to po prostu takie jest i zawsze warto to polecać. Na przykład książkę, którą napisał znany dziennikarz motoryzacyjny Jeremy Clarkson „W czym problem?”, która została wydana również w formie audiobooka. Clarkson słynie z właściwego Brytyjczykom poczucia humoru, oryginalnych pomysłów i niepoprawności politycznej, dlatego jego książka, na którą składa się zbiór felietonów na różne tematy – także nie związane z motoryzacją – będzie dobrym towarzyszem podróży. Książkę czyta aktor Jacek Barciak.

amis

Zobacz również:
REKLAMA