Wszystko o Skodzie Citigo

Rozkładamy na części pierwsze najnowsze dzieło czeskiej marki - poznajemy wersje wyposażeniowe, silniki, skrzynie biegów i wszelkie pokładowe umilacze życia. Czy nadaje się na nowego członka rodziny?

Skoda Citigo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Citigo jest wyjątkowe. W jego przypadku pojęcie downsizingu odnosi się nie tylko do silnika, ale i do projektu całego modelu. Małe gabaryty i ogromne możliwości to efekt zastosowania zasady "Skoda – przemyślane rozwiązania”.

Pytanie o bezpieczeństwo jest w przypadku małego auta szczególnie uzasadnione. Konstruktorzy Skody Citigo stworzyli najbezpieczniejszy model w tej klasie. O życie i zdrowie podróżujących nim dbają sztywne nadwozie oraz systemy elektroniczne.

 

Mała pojemność silnika i brak turbodoładowania nie oznaczają rezygnacji z osiągów. Jednostki montowane w Citigo mają zaledwie 1 litr pojemności, ale są  zaskakująco krzepkie  wyjątkowo oszczędne. Ich sprzymierzeńcem jest niska masa własna auta.

W przypadku czeskiego malucha radioodtwarzacz czy nawigacja satelitarna nie stanowią ekskluzywnego wyposażenia. Nie są drogie.

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA