Zagłosuj
i wygraj Citroen C5 Aircross

To 26 edycja plebiscytu Best Cars. W tym roku nagrodą główną jest Citroen c5 Aircross Blue HDI 180 EAT8 w wersji Shine.

26. PLEBISCYT CZYTELNIKÓW

Już od 26 lat czytelnicy „auto motor i sport" wybierają najlepsze samochody roku. Do tegorocznego plebiscytu staje 387 modeli. Wystarczy wskazać własnych faworytów w każdej z 11 klas i wymyślić hasło reklamujące plebiscyt, by zyskać szansę na nagrodę – Citroena C5 Aircross!!

Plebiscyt Best Cars 2020 odbywa się w 9 krajach w Europie, a także w Chinach. Biorą w nim udział czytelnicy kilkunastu pism motoryzacyjnych.

Best Cars 2020

Citroen C5 Aircorss

Citroën C5 Aircross to nowy, kompaktowy SUV, który dumnie stoi na szczycie gamy modelowej marki. Jest największym, najlepiej wyposażonym i najnowocześniejszym samochodem w ofercie Citroëna. Wyróżnia się stylistyką, niespotykanym komfortem jazdy, przestronnym wnętrzem i wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami. Citroën C5 Aircross charakteryzuje się bogatym wyposażeniem z dziedziny bezpieczeństwa, więc kierowca może być pewien, że bezpiecznie dowiezie rodzinę do celu.

Pod maską Citroëna C5 Aircrossa mogą pracować silniki wysokoprężne (BlueHDi 130 i 180) i benzynowe (PureTech 130 i 180), a wkrótce dołączy także hybryda typu plug in (225 KM). Hybryda i mocniejsze wersje silników spalinowych można połączyć z 8-biegową przekładnią automatyczną. Każdy Citroën C5 Aircross może być natomiast wyposażony w selektor trybów jazdy Grip Mode, który pozwala na wybór trybów standardowego, jazdy po piasku, terenowego, jazdy po śniegu i trybu z wyłączonym systemem stabilizacji toru jazdy. Dzięki temu kierowca jednym ruchem nadgarstka może zmienić charakterystykę pracy silnika, przekładni i kontroli trakcji, czym dopasuje zachowanie auta do aktualnych potrzeb.

Citroën C5 Aircross jest jednym z najlepiej wyposażonych SUV-ów w swojej klasie i najnowocześniejszym samochodem Citroëna. Nic więc dziwnego, że to właśnie on oferuje kierowcy najwięcej systemów bezpieczeństwa. Są wśród nich funkcje: monitorująca ograniczenia prędkości (jeżeli kierowca chce, może uruchomić ogranicznik prędkości, automatycznie dopasowujący ją do wskazania odczytanego ze znaku), automatycznego awaryjnego hamowania (dzięki kamerze i radarowi potrafi zahamować samochód przed przeszkodą), aktywny tempomat (działa do prędkości 180 km/h, sam hamuje i rozpędza auto, działa także mimo całkowitego zatrzymania) oraz system kamery 360 stopni (wyświetla na ekranie widok "z lotu ptaka"). Dzięki mnogości tego rodzaju nowoczesnych funkcji kierowca może być spokojny, bo zawsze bezpiecznie dojedzie do celu.

GŁOSOWANIE ZOSTAŁO ZAKOŃCZONE