[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

W dniu 18 maja 2020 roku ukazała się oficjalna informacja, że duńska Agencja Zarządzania Kryzysowego przejęła pierwsze ciężarówki terenowe Scania XT 8x8 z 13-litrowym, 6-cylindrowym, rzędowym silnikiem o mocy maksymalnej 450 KM. Dostawa ta odbywa się w ramach realizacji większego kontraktu – już bowiem w 2013 roku organizacja Scanii wzięła udział w dużej dostawie setek nowych ciężarówek dla duńskiego ministerstwa obrony. Trzy lata później firma złożyła ostateczną ofertę w przetargu, dotyczącego największego do tej chwili całkowitego zakupu wojskowych ciężarówek w historii Danii, liczącego do 1000 sztuk.
Na specjalnej uroczystości, zorganizowanej w dniu 10 lutego w hiszpańskim Bilbao, MAN Truck&Bus oficjalnie przedstawił i wprowadził na rynek premierową generację ciężarówek. Co więcej, tę nową generację nie reprezentowała wyłącznie jedna linia produktowa, lecz od razu wszystkie – TGL, TGM, TGS i TGX. Tak zintegrowaną i kompletną odnowę całej palety swoich aut koncern przeprowadził po raz pierwszy w historii.

CIĘŻARÓWKI

Kolejna specjalistyczna wywrotka kopalniana z BAS Mining Trucks

BAS Mining Trucks dostarczył rodzimej firmie Jac Rijk cztery 5-osiowe wywrotki BAS Mining 10x4 o ładowności 50 ton. Pojazdy te są eksploatowane w Niderlandach do transportu żwiru i piasku w ramach projektu Grensmaas.

PANORAMA

Odpowiedzialność w czasie pandemii

#dbajmyosiebie, czyli wspólna odpowiedzialność w czasie zakupów w sklepach, na stacji paliw czy aptece.

NOWE TECHNOLOGIE

Kamaz wprowadza na rynek pierwsze ciężarówki LNG z dwoma kriobagami – zbiornikami gazu

KAMAZ opanował produkcję szosowych ciągników gazowych typ 5490 wykorzystujących skroplony gaz ziemny (LNG) z dwoma zbiornikami gazu – tzw. kriobagami. Wyprodukowano pierwsze sześć samochodów w tej nowej modyfikacji.

Nowy numer 03-04/2020

Kierowca zawodowy – zawód zagrożony… bezrobociem

Przez ostatnią ponad dekadę obserwowaliśmy niemal stały wzrost gospodarczy. Wszystko to z jednej strony zaczęło torować drogę do władzy różnej maści populistom, z drugiej – przy dużym i rosnącym zapotrzebowaniu na siłę roboczą – spowodowało, że rynek pracy z rynku pracodawcy stał się rynkiem pracownika. Co więcej, niektórym wręcz wydawało się, że taka sielankowa sytuacja trwać będzie wiecznie. Tymczasem...

MARKI SAMOCHODÓW
Z NASZYCH STRON