[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Pierwsza Avia D z limitowanej edycji na 100-lecie istnienia firmy przekazana odbiorcy Pierwsza Avia D z limitowanej edycji na 100-lecie istnienia firmy przekazana odbiorcy
GAZ coraz mocniej wdraża swój sieciowy system łączności

AUTA DOSTAWCZE

GAZ coraz mocniej wdraża swój sieciowy system łączności

Fabryka Samochodów Gorky zaczęła zapewniać bezpłatny dostęp do zestawu usług telematycznych GAZ Connect nabywcom modeli...

AUTA DOSTAWCZE

Renault Trucks wprowadza Nowego Mastera

Renault Trucks wprowadza na rynek nowego Mastera, z nowym przodem, nowym wnętrzem, nowym silnikami i nowymi systemami wspomagającymi kierowcę,. Z tej okazji koncern zaprezentował jego ekskluzywną edycję, nazwaną Master Red EDITION. Ta bogato wyposażona wersja jest dostępna w całej gamie silników wysokoprężnych i elektrycznych.
Premierowe silniki MAN-a BAUMA 2019 Cz. 1

TARGI

Premierowe silniki MAN-a BAUMA 2019 Cz. 1

Z nowości produktowych MAN-a na targach Bauma najważniejsza dotyczyła wprowadzenia do ciężarówek silników z rzęd...

TARGI

MAN propozycje dla przewozów ponadnormatywnych Bauma 2019 Cz. 1

Przewóz ładunków ponadnormatywnych – ciężkich i o duże j objętości – wymaga wyjątkowo wysokiej wydajności. Klienci domagają się szczytowych wartości w zakresie osiągów i momentu obrotowego, ciągłej siły hamowania, ładowności, obciążenia i przyczepności sprzęgu siodłowego oraz niezawodności i efektywności.
Scania dąży do zwiększenia bezpieczeństwa rowerzystów – tzw. inteligentny kask rowerowy sygnalizuje zbliżające się zagrożenie

PANORAMA

Scania dąży do zwiększenia bezpieczeń...

Szwedzki koncern dołączył do grupy badawczej, która opracowała prototypy kasków rowerowych, komunikujące się z o...
100-lecie praskiej Avii

CIĘŻARÓWKI

100-lecie praskiej Avii

To niesamowite, ale minęło sto lat od kiedy inżynierowie Pavel Beneš i Miroslav Hajn założyli firmę Avia.

Nowy numer 01-02/2019

Transport 4.0 a sukcesy rosyjskich Kamazów.

Czy tego chcemy, czy nie, w sferze transportu i ściśle z nią powiązanych sferach spedycji, logistyki oraz zaopatrzenia, wytwarzania i dystrybucji jesteśmy świadkami szeregu zmian technologicznych. Są one na tyle poważne, ściśle ze sobą powiązane oraz przebiegają tak szybko, że określa się je – całkiem zresztą słusznie – mianem czwartej rewolucji technologicznej. Rewolucji, która już poważnie wpływa na nasze życie, a w najbliższej przyszłości ten wpływ jeszcze znacząco się powiększy.

W samym transporcie czwarta rewolucja technologiczna przejawia się na wiele sposobów i dotyczy zarówno samych pojazdów, jak i ściśle z nimi współzależnych usług. W efekcie, jak się to ładnie określa, pojazdy stają się inteligentne. Generalnie postęp w transporcie zmierza do tego, by stopniowo eliminować pracę człowieka w charakterze prowadzącego i m.in. w tym kontekście by samo przemieszczanie odbywało się jak najbardziej efektywnie w układach czasowym, zasobowym, organizacyjnym, kosztowym oraz ekologicznym. W tym ostatnim przypadku kwestia dotyczy maksymalnej eliminacji wszelkich emisji, w tym głównie substancji szkodliwych – na czele z CO2 – i hałasu.

MARKI SAMOCHODÓW
Z NASZYCH STRON
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij