Ciężarówki i autobusy

NOWE TECHNOLOGIE
Daimler Truck North America: Sysco Corporation zamierza kupić do 800 akumulatorowo-elektrycznych Freightliner eCascadia

Daimler Truck North America (DTNA) i Sysco Corporation (NYSE: SYY), wiodąca amerykańska firma zajmująca się dystrybucją usług gastronomicznych, podpisały list intencyjny (LOI) w sprawie dostarczenia do 2026 roku do prawie 800 akumulatorowo-elektrycznych ciągników Freightliner eCascadia Class 8. Oczekuje się, że pierwsza dostawa eCascadia dotrze do zakładu Sysco Riverside w Kalifornii jeszcze w tym roku.

NOWE TECHNOLOGIE
Współpraca w zakresie technologii akumulatorów: Daimler Truck przejmuje udziały w niemieckim producencie maszyn high-tech Manz - obie firmy zgadzają się na strategiczne partnerstwo
W ramach podwyższenia kapitału Daimler Truck AG przejmuje około dziesięciu procent udziałów niemieckiego producenta nowoczesnych maszyn Manz AG z siedzibą w Reutlingen. Manz dostarcza niezbędny sprzęt do linii pilotażowej baterii i zostaje strategicznym partnerem Daimler Truck „InnoLab Battery” w fabryce Mercedes-Benz w Mannheim: Umowa o współpracy z Manz obejmuje budowę pilotażowej linii ogniw akumulatorowych i montażu akumulatorów. Mannheim jest centrum kompetencyjnym Daimler Truck w zakresie technologii akumulatorów w strukturze sieci technologicznej fabryk komponentów – zakład dostarcza już do Wörth zestawy akumulatorów do eActrosa. Partnerstwo to kładzie podwaliny pod przyszłe projekty technologii akumulatorów do samochodów ciężarowych i autobusów.
NOWE TECHNOLOGIE
Umowa Scania i Einride na dostawę 110 pojazdów elektrycznych przyspieszy elektryfikację transportu drogowego
Scania otrzymała własnie największe w swojej historii zamówienie na 110 pojazdów elektrycznych. Rozpoczyna ono współpracę koncernu z firmą Einride w zakresie rozwoju produktów.

Nowy numer 01-03/2022

Bezemisyjny transport ciężki? To konieczność!

Pojazdy elektryczne do transportu dystrybucyjnego i komunalnego w miastach zapewniają bezemisyjne dostawy. Wraz z cichą pracą umożliwiają nowe sposoby dostarczania ładunków oraz poprawę środowiska pracy kierowców i środowiska życia mieszkańców miast. Dlaczego w miastach – szczególnie tych dużych – konieczny jest zelektryfikowany transport ciężki?

MARKI SAMOCHODÓW
Z NASZYCH STRON