Każdego dnia z fabryki w południowej Szwecji firma Absolut wysyła do klientów na całym świecie około 600 000 butelek swojej słynnej na rynku międzynarodowym wódki Absolut. Teraz jej transporty do pobliskiego portu będą realizowały elektryczne hybrydowe ciężarówki Scania P 320, zmniejszając emisje i hałas w małym rodzinnym mieście gorzelni.
Zaledwie niespełna półtora roku po prezentacji głęboko odnowionej palety aut MAN ponownie je udoskonala, by jeszcze bardziej odpowiadały wymaganiom logistyczno-transportowym Poziomu 4.0. Mają być one zatem bardziej wspierające i wspomagające przewoźnika, wydajniejsze i bardziej cyfrowe, wskutek dodania kolejnych funkcji, dzięki którym premierowa generacja ciężarówek staje się jeszcze nowocześniejsza.

NOWE TECHNOLOGIE

Podczas ETRA 2021 IVECO przyczyni się do neutralizacji śladu węglowego

W czasie, gdy kwestie dotyczące ochrony środowiska zyskują w sportach motorowych na znaczeniu, stowarzyszenie European Truck Racing Association (ETRA) postanowiło dać przykład i stać się główną platformą zrównoważonych technologii w sektorze transportu drogowego.

NOWE TECHNOLOGIE

IVECO uruchamia projekty promujące korzyści płynące z gazu ziemnego i jego kluczową rolę w dekarbonizacji transportu

Program „Ambasador IVECO” ma na celu podniesienie świadomości wartości marki w różnych sferach. Program rozpoczyna się od tematu Zrównoważonego Rozwoju, a pierwsi Ambasadorzy zostają docenieni za wiarę w gaz ziemny i wkład w ochronę środowiska dzięki eksploatacji swoich pojazdów na LNG i bio-LNG. Ze zrównoważonym rozwojem wiąże się również projekt zalesiania IVECO „Plant the Future”, ukierunkowany na podkreślenie zaangażowania koncernu w redukcję emisji CO2 i ochronę środowiska.

CIĘŻARÓWKI

Briańska Fabryka Samochodów zaprezentowała najnowszy ciężki lotniskowy pojazd ratowniczo-gaśniczy

Briańskie Zakłady Samochodowe (oddział Koncernu Obrony Powietrzno-Kosmicznej Ałmaz-Antey) zaprezentowały swój najnowszy lotniskowy pojazd przeciwpożarowy (ATPA)

Nowy numer 05-06/2021

Elektryfikacja transportu dla Polski: szansa czy ślepa uliczka?

Temat elektryfikacji transportu towarowego i osobowego stał się ostatnio niezwykle modny. Padają liczne argumenty za tym, by mimo wszystko stawiać dziś na energię elektryczną. Mocno obstają za tym głównie kraje bogate i firmy z nich pochodzące. Nie należy się temu dziwić: mają w tym własne, niemałe interesy. Czy zatem w takich realiach powinniśmy bezkrytycznie podążać tą drogą? Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest ani łatwa, ani jednoznaczna.

MARKI SAMOCHODÓW
Z NASZYCH STRON