[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Turecka firma Otokar prezentuje nowoczesny elektryczny pojazd pancerny Turecka firma Otokar prezentuje nowoczesny elektryczny pojazd pancerny
Premierowe silniki MAN-a BAUMA 2019 Cz. 1

TARGI

Premierowe silniki MAN-a BAUMA 2019 Cz. 1

Z nowości produktowych MAN-a na targach Bauma najważniejsza dotyczyła wprowadzenia do ciężarówek silników z rzęd...

TARGI

MAN propozycje dla przewozów ponadnormatywnych Bauma 2019 Cz. 1

Przewóz ładunków ponadnormatywnych – ciężkich i o duże j objętości – wymaga wyjątkowo wysokiej wydajności. Klienci domagają się szczytowych wartości w zakresie osiągów i momentu obrotowego, ciągłej siły hamowania, ładowności, obciążenia i przyczepności sprzęgu siodłowego oraz niezawodności i efektywności.
Daimler – Mercedes-Benz - Nowy Arocs Bauma 2019 Cz.4

TARGI

Daimler – Mercedes-Benz - Nowy Arocs Bauma 2019 Cz.4

Nowy Arocs do przewozów specjalizowanych i specjalnych to premierowa flagowa propozycja Mercedes-Benz Trucks do obsługi...

CIĘŻARÓWKI

100-lecie praskiej Avii

To niesamowite, ale minęło sto lat od kiedy inżynierowie Pavel Beneš i Miroslav Hajn założyli firmę Avia.
TATRA TRUCKS a.s. obchodzi 100-lecie światowej sławy marki TATRA Cz.2

CIĘŻARÓWKI

TATRA TRUCKS a.s. obchodzi 100-lecie ...

Najstarszy czeski wytwórca samochodów – TATRA TRUCKS a.s. - słusznie należy do rodzinnego srebra czeskiego...
Volkswagen Caddy CNG Cz.2

AUTA DOSTAWCZE

Volkswagen Caddy CNG Cz.2

Coraz częściej producenci samochodów w swojej ofercie mają auta z alternatywnymi paliwami i źródłami zasilania m...

Nowy numer 01-02/2019

Transport 4.0 a sukcesy rosyjskich Kamazów.

Czy tego chcemy, czy nie, w sferze transportu i ściśle z nią powiązanych sferach spedycji, logistyki oraz zaopatrzenia, wytwarzania i dystrybucji jesteśmy świadkami szeregu zmian technologicznych. Są one na tyle poważne, ściśle ze sobą powiązane oraz przebiegają tak szybko, że określa się je – całkiem zresztą słusznie – mianem czwartej rewolucji technologicznej. Rewolucji, która już poważnie wpływa na nasze życie, a w najbliższej przyszłości ten wpływ jeszcze znacząco się powiększy.

W samym transporcie czwarta rewolucja technologiczna przejawia się na wiele sposobów i dotyczy zarówno samych pojazdów, jak i ściśle z nimi współzależnych usług. W efekcie, jak się to ładnie określa, pojazdy stają się inteligentne. Generalnie postęp w transporcie zmierza do tego, by stopniowo eliminować pracę człowieka w charakterze prowadzącego i m.in. w tym kontekście by samo przemieszczanie odbywało się jak najbardziej efektywnie w układach czasowym, zasobowym, organizacyjnym, kosztowym oraz ekologicznym. W tym ostatnim przypadku kwestia dotyczy maksymalnej eliminacji wszelkich emisji, w tym głównie substancji szkodliwych – na czele z CO2 – i hałasu.

MARKI SAMOCHODÓW
Z NASZYCH STRON
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij