REKLAMA

S-Way stają się muzami w projekcie dostosowywania dla firmy Perrotti, która chciała oddać hołd determinacji, wytrwałości i mocy swoich pojazdów IVECO.
AI Sweden to szwedzkie Narodowe Centrum Stosowanej Sztucznej Inteligencji. Obecnie Scania dołącza do tej profesjonalnej sieci ponad 100 partnerów reprezentujących firmy prywatne, sektor publiczny, środowisko akademickie oraz instytuty badawcze. Jako partner AI Sweden, podmiot ma nadzieję przyczynić się do współpracy i czerpać korzyści z tej współpracy z innymi partnerami zajmującymi się zaawansowaną technologią AI.

CIĘŻARÓWKI

Renault Trucks T, T High, C i K Evolution 2021: bardziej komfortowe, niezawodne i wydajne

W 2021 roku Renault Trucks unowocześnia swoje gamy T, T High, C i K, wprowadzając znaczną poprawę w zakresie komfortu jazdy, wygody na pokładzie, bezpieczeństwa oraz produktywności. To najważniejsza ewolucja od czasu całkowitego odnowienia asortymentów producenta w 2013 roku.

CIĘŻARÓWKI

Maksymalna ładowność Rens Transport z Volvo FM

Rens Transport wprowadził do eksploatacji 4-osiowe Volvo FM 500 8x2 TAG-XL z otwartą zabudową przyczepy i żurawiem HMF. Pojazd służy do transportu transformatorów. Rens wybrał tę konfigurację ze względu na jej dużą ładowność.

NOWE TECHNOLOGIE

Inter-Logistics przygotował się na przyszłość z Volvo FH LNG i I-Save

Jak możemy zmniejszyć nasz wpływ na środowisko i redukować zużycie paliwa? Firma Inter-Logistics zadała to pytanie dealerowi Volvo Trucks – BAS Truck Center, gdy część jej floty miała zostać wymieniona. Po szerokiej przebadaniu rynku podmiot zdecydował się na pięć ciągników Volvo FH LNG i sześć ciągników Volvo FH I-Save z oszczędnym silnikiem Turbo Compound.

NOWE TECHNOLOGIE

Pierwsza seryjnie produkowana ciężarówka elektryczna do wywozu śmieci dla Renewi

Renewi, międzynarodowa firma zajmująca się przetwarzaniem odpadów na produkty, jest pierwszą organizacją na świecie, która zamówiła w pełni elektryczny samochód ciężarowy Volvo. To Volvo FE Electric 6 × 2 będzie używane do zbiórki odpadów komercyjnych na obszarach miejskich. W tym celu otrzymało ono nadwozie napędzane elektrycznie oraz zabudowę od holenderskiej firmy Geesinknorba, specjalizującej się w pojazdach komunalnych.

Nowy numer 09-10/2020

Chyba nie będzie aż tak bardzo źle

Stare chińskie przysłowie głosi, abyśmy żyli w ciekawych czasach. Niemniej te „ciekawe” czasy wcale nie muszą być okresem pozytywnym. Niezaprzeczalnie bieżący rok – 2020 – w historii ludzkości zapisze się jako rok związany z rozprzestrzenianiem się wirusa Covid-19. Skutki tej pandemii wciąż odczuwamy i zapewne będziemy odczuwać bardzo długo. Jednym z sektorów gospodarki, który należąc do grupy jej najczulszych barometrów, z całą pewnością – głównie w okresie marzec-kwiecień – poniósł największe straty, jest szeroko pojęty segment TSL: Transport- -Spedycja-Logistyka. Powyższe w znacznej mierze było związane z tzw. zamrożeniem aktywności: zamykaniem wielu sklepów, ograniczeniami w produkcji w działach niezwiązanych z zaopatrzeniem w żywność i licznymi innymi obostrzeniami. Jednak wraz ze stopniowym luzowaniem restrykcji aktywność podmiotów systematycznie zaczęła wracać do normy, co dobrze wróży tzw. minimalizacji spadku PKB – niższym niż prognozowano jeszcze 3-4 miesiące temu.

MARKI SAMOCHODÓW
Z NASZYCH STRON