REKLAMA

25 lat Krone Cool Liner – naczepy chłodnie premium od 1996 roku

Ćwierć wieku temu Krone wprowadził na rynek swoją pierwszą naczepę chłodnię – było to dokładnie w 1996 roku. Z okazji 25-lecia marki Cool Liner firma zaproponowała więc specjalną limitowaną „edycję na 25-lecie”.

Cool Liner Producent

W latach 90. ubiegłego wieku, chcąc wejść na nowe rynki i dążąc do poszerzenia swojego portfolio produktów, Krone intensywnie przyglądało się również naczepom chłodniczym i furgonowym, których wciąż brakowało w jego własnym asortymencie. Punktem wyjścia do rozszerzenia programu był rok 1996, kiedy Krone wprowadził pierwszą naczepę chłodnię pod nazwą produktu „Krone-Wabash”. Tłem była tu współpraca z największym na świecie wytwórcą naczep – amerykańskim Wabash z Lafayette w stanie Indiana (USA), który dostarczył skrzynie chłodnicze do Niemiec. Kiedy jednak ten import przestał być opłacalny ze względu na ujemne zmiany kursu walutowego spowodowane coraz silniejszym dolarem, w kwietniu 2000 roku Krone przejęło w Danii wiodącego skandynawskiego wytwórcę Norfrig A/S, zatrudniającego prawie 200 pracowników. Fabryka w Hvam została rozbudowana i zmodernizowana, a wartość poniesionych inwestycji przekroczyła 7 milionów EUR, co do 2004 roku pozwoliło na zwiększenie mocy produkcyjnych do 3000 sztuk rocznie i skutkowało ponad czterokrotnie wyższym obrotem.

REKLAMA

Dzięki przejęciu Norfrig A/S Krone mogło więc bardzo szybko i z powodzeniem wprowadzić na rynek w całej Europie za pośrednictwem swojej sieci dystrybucji naczepy z serii Cool Liner z warstwami wierzchnimi z tworzywa GRP.

Zwiększenie wydajności i skupienie się na stalowych warstwach wierzchnich – stalowym poszyciu

W związku z rosnącym międzynarodowym popytem na Cool Liners i ograniczoną do 3000 egzemplarzy rocznie wydajnością filii w Hvam w Danii, Krone zdecydowało się zbudować zupełnie nową linię produkcyjną w Lübtheen w Niemczech. W 2007 roku powstał tu najnowocześniejszy na świecie, w pełni zautomatyzowany zakład produkcji naczep chłodniczych o konstrukcji stalowej o rocznej wydajności około 10000 sztuk. Tym samym wielkość produkcji wzrosła trzykrotnie Co więcej, naczepa chłodnia z Lübtheen odniosła trwały sukces, a liczba zamówionych i dostarczonych jednostek rosła z roku na rok. Od 2016 roku zakład w Meklemburgii-Pomorzu Przednim stanowi część grupy Krone Nutzfahrzeug, co nastąpiło w wyniku połączenia kilku podmiotów.

Sprawdzona koncepcja wszechstronnej naczepy chłodniczej jest oczywiście dalej stale rozwijana technologicznie. W 2014 roku firma wprowadziła do Cool Liner nową oś Krone Trailer, która szybko stała się bardzo popularna ze względu na minimalne koszty cyklu życia. W 2016 roku wprowadzono nowy, wyjątkowo lekki Isowall plus, który można przesuwać w przestrzeni ładunkowej, aby elastycznie przewozić ładunki chłodnicze w różnych temperaturach. Na targach IAA 2018 Cool Liner zaprezentował się zaś „fajnie i inteligentnie” - "cool and smart” w dwupoziomowej wersji zawierającej wiele inteligentnych funkcji telematycznych. W kolejnym roku – 2019 – Krone pokazało natomiast nowy agregat chłodniczy „Celsineo” jako technologiczne wyróżnienie dla Cool Liner – ten innowacyjny, modułowy agregat chłodniczy powstał we współpracy z koncernem Liebherr.

Jubileuszowa edycja na 25-lecie

W jubileuszowym roku 2021 obecny Cool Liner zawiera liczne aktualizacje, takie jak standardowe wyposażenie – połączenie sieciowe z Krone Telematics, innowacyjną koncepcję oświetlenia, nowe zoptymalizowane uszczelki drzwi, przeprojektowaną listwę odbijającą - odboje, nowy zestaw ochrony przed uderzeniami oraz kompleksowe wyposażenie dodatkowe.

Aby uczcić rocznicę powstania Cool Liner, Krone wprowadza na rynek ekskluzywnie oznaczoną „edycję na 25-lecie” - z obszernym pakietem wyposażenia w atrakcyjnej cenie i ogólnie na atrakcyjnych warunkach.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA