REKLAMA

25 lat Pozkrone – generalnego importera naczep i nadwozi Krone w naszym kraju

Poznańska firma Pozkrone jest odpowiedzialna za dystrybucję pojazdów Krone w naszym kraju.

Producent

Historia jej sukcesu rozpoczęła się w 1994 roku, gdy podmiot założony przez Barbarę Towpik-Roszkiewicz i dr. Romana Roszkiewicza wszedł na rodzimy rynek. Początkowo proponował on naczepy specjalistyczne Faymonville i właśnie kołowy sprzęt transportowy Krone, a jedna z pierwszych publicznych prezentacji tych produktów odbyła się w trakcie ówczesnych Międzynarodowych Targów Motoryzacji. Bardzo szybko się też okazało, że rynek na wybitnie specjalistyczne wyroby Faymonville bardzo się różni od rynku na uniwersalne i specjalizowane wyroby Krone. Dlatego postawiono na sprzedaż tych ostatnich. Od tego czasu z powodzeniem przedsiębiorstwo prowadzi dystrybucję całego asortymentu Krone - od naczep, przyczep i systemów wymiennych po naczepy chłodnicze i egzemplarze używane. Jak też wspomina Roman Roszkiewicz, ponieważ pierwotnie ani Polska nie zaliczała się do stabilnych obszarów zbytu, ani Pozkrone nie należało do uznanych partnerów, pierwszą naczepę w Krone musiał kupić za gotówkę. Co więcej, były to pieniądze pożyczone od szwagra. Niemniej dług ten został uregulowany przed terminem, a kolejne transakcje przebiegały już na normalniejszych zasadach.

REKLAMA

Początkowo Pozkrone miało siedzibę w Poznaniu, ale po kilku latach przeniosło się do pobliskiego Tarnowa Podgórnego. Zaczynało także od jednego kontenerowego domku w roli biura, by z czasem zamienić go na większy taki domek, a potem już na budynek stały, później rozbudowany, w tym powiększony m.in. o kolejne piętro. Do tego doszedł budynek magazynu części zamiennych, uzupełniony o większy plac składowy – parkingowy.

Obecnie firma zajmuje teren o powierzchni łącznej około 30000 metrów kwadratowych. 15 pracowników w Tarnowie Podgórnym prowadzi obsługę posprzedażną, sprzedaż części zamiennych, administrację i księgowość. Kolejnych dwudziestu przedstawicieli handlowych dba zaś o ogólnokrajową dystrybucję pojazdów Krone. Obok sprzedaży Pozkrone oferuje również bardzo dobrze rozwiniętą sieć warsztatową i serwisową, dzięki czemu oryginalne części eksploatacyjne można łatwo i szybko uzyskać w całym kraju.

Od 2006 roku przedsięwzięcie prowadzą Tomasz Kujawa i Maciej Michalski, podczas gdy Barbara Towpik-Roszkiewicz została prokurentem, a Roman Roszkiewicz przewodniczącym Rady Nadzorczej Pozkrone S.A.

W ciągu ostatnich 25 lat Pozkrone wprowadziło na polski rynek prawie 50 000 nowych pojazdów. W rezultacie Polska jest dla Krone drugim po Niemczech rynkiem zbytu i największym rynkiem eksportowym. Za to niezwykłe osiągnięcie podczas uroczystej imprezy jubileuszowej zorganizowanej w dniu 5 grudnia w imieniu całego zespołu Krone podziękował sam dr Bernard Krone, mówiąc „Jesteśmy bardzo wdzięczni, że Pozkrone – niezwykle lojalny, zaangażowany i kompetentny partner w Polsce, jest z nami już od 25 lat, żyjąc każdego dnia wartościami Krone, jak bliskość klienta, jakość, innowacyjność i niezawodność. Nie bez powodu w ostatnich latach Pozkrone otrzymało wiele nagród, takich jak: Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, International Sales Award z ramienia Krone czy nagrody Forbes Diamond, Gazela Biznesu i Certyfikat Bisnode, które świadczą o doskonałym wizerunku firmy. Gratulujemy jubileuszu i cieszymy się na kontynuację tej wspaniałej, uczciwej i udanej współpracy biznesowej‘‘

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA