REKLAMA

50 pojazdów Scania dla FREJA Transport & Logistics

Na początku lipca tego roku do floty FREJA Transport&Logistics dołączyło pierwsze 10 z 50 ciągników zamówionych w ramach kontraktu zawartego między tą firmą a Scania Polska. Pozostałe auta zostaną dostarczone do końca 2021 roku. Podmiot skorzystał z kompleksowych rozwiązań Scanii, w skład których wchodzą jeszcze finansowanie, ubezpieczenie taboru oraz obsługa naczep.

Producent

Na mocy umowy przekazano 5 ciągników Scania R450 4x2 oraz 5 ciągników Scania R500 6x2 nowej generacji. Większa moc w przypadku tych ostatnich pozwala na realizowanie transportu na terenie Skandynawii zestawami o dopuszczalnej masie całkowitej do 60 t.
Paweł Ślizowski, kierownik działu transportu FREJA Transport & Logistics, komentuje "Troska o środowisko to ważny aspekt działalności naszej firmy. Zdecydowaliśmy się na współpracę ze Scania, ponieważ zależy nam na redukcji emisji CO2 z realizowanych przez nas zadań transportowych, a także na niższym spalaniu pojazdów. Ważna jest też dla nas możliwość tankowania w Szwecji paliwa HVO. Dzięki bogatej infrastrukturze serwisów Scania jesteśmy w stanie zorganizować naprawy o każdej porze, dzięki czemu mamy gwarancję niezawodności floty, a tym samym zapewnienia ciągłości dostaw. Niezawodny i bezpieczny pojazd to podstawa działalności w naszej branży". Natomiast Grzegorz Chudy, partner biznesowy Scania Szczecin, wyjaśnia "Wszystkie pojazdy zostały przystosowane do obsługi jednoosobowej, przy zachowaniu najwyższego komfortu jazdy, dlatego wyposażono je w takie rozwiązania, jak wysoka, przestronna kabina, fotele premium, zautomatyzowana skrzynia biegów Opticruise z aktywnym tempomatem i retarderem o dużym momencie (4100 Nm) oraz automatyczna klimatyzacja. Ponieważ pojazdy będą najczęściej wykorzystywane do pracy w północnej Europie, w kabinach zastosowano dodatkową izolację cieplną i dodatkowe ogrzewanie niezależne. Nie zabrakło też pakietów bezpieczeństwa, jak „asystent pasa ruchu” czy system awaryjnego hamowania przed przeszkodą na zajmowanym pasie ruchu". Przy tym FREJA zdecydowała się na pełen kontrakt serwisowy Scania na okres 72 miesięcy, pozwalający na całkowitą kontrolę kosztów. Do tego przewoźnik korzysta z możliwości zarządzania flotą w ramach pakietu Scania Fleet Management i „Ecolution by Scania” z usługą szkoleń i coachingu kierowców w zakresie obsługi systemów oraz podniesienia bezpieczeństwa i ekonomiki jazdy.

REKLAMA

O firmie FREJA

FREJA to rodzinna duńska firma założona w 1985 roku, zajmująca się logistyką i transportem. Główne rynki, na których działa, to kraje skandynawskie, ale świadczy także usługi w kontynentalnej Europie. Obecnie Grupa FREJA posiada spółki córki i oddziały w Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Polsce i Chinach. Paweł Ślizowski dodaje „Położenie Polski na trasie najważniejszych szlaków handlowych sprawia, że to idealne miejsce do ulokowania swojego biznesu z branży transportowej i logistycznej. Aktualnie nasza flota liczy 70 ciągników, a 50 kolejnych jest już w trakcie realizacji zamówienia. Do końca obecnego roku będziemy posiadać 100 nowych ciągników. Firma FREJA nieustannie inwestuje też w usługi magazynowe. Właśnie zakończyliśmy budowę nowoczesnego centrum logistycznego w szczecińskiej Płoni, o powierzchni 8 ha. Nowy obiekt w Szczecinie pełnić będzie dwie zasadnicze funkcje: terminala transportowego z 250 miejscami postojowymi dla naczep i miejscem odpoczynku dla kierowców oraz magazynu z ponad 10000 m2 powierzchni przeznaczonej na usługi logistyki magazynowej. Szczecin położony jest na skrzyżowaniu szlaków wszystkich rodzajów transportu, a ponadto ma łatwy dostęp do rynków zbytu i zaopatrzenia w Europie i na świecie – i to właśnie czyni tę lokalizację najbardziej atrakcyjną w tej branży”

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA