REKLAMA

50 pojazdów na 50-lecie Scania V8

Limitowana edycja pojazdów w specjalnym, jubileuszowym oklejeniu jest dostępna dla klientów Scania w Polsce, którzy w 2019 roku zdecydują się na zakup pojazdu z silnikiem V8. Kampania wiąże się z obchodami rocznicy 50-lecia istnienia silników V8.

Producent
Fot.Producent

– Legendarny silnik Scania V8 zadebiutował na rynku w 1969 r. i od razu zrewolucjonizował transport międzynarodowy w Europie. Na początku największe wrażenie robiły jego doskonałe osiągi. Następnie użytkownicy docenili jego trwałość i niezawodność. W efekcie już od pół wieku klienci koncernu mogą się cieszyć przyśpieszeniem, mocą i jakością V8 . Teraz podmiot pragnie uczcić tę okazję oferując im możliwość skorzystania z unikatowego oklejenia.

Silnik V8 zdobył mocną pozycję na rynku także dlatego, że przy wysokiej mocy wyróżniał się niskim spalaniem. Dzięki tym cechom stanowił niezwykle wydajne źródło napędu, a każdą kolejną generację klienci przyjmowali z dużym entuzjazmem. I tak dzieje się do dziś. W wielu zastosowaniach V8 okazuje się bowiem niezastąpiony. Nie tylko gdy kwestia dotyczy wariantów do transportu ładunków ponadgabarytowych, ale i napędu maszyn, łodzi cz generatorów prądu.

REKLAMA

V8 nowej generacji

Nowa generacja silników V8 Euro 6 została wprowadzona do oferty w 2017 roku. Silniki te są obecnie dostępne w wersjach o mocach maksymalnych 520, 580, 650 i 730 KM. Przy tym zapewniają korzystny całkowity koszt użytkowania, ponieważ zostały zaprojektowane z myślą o niskim zużyciu paliwa i łatwej obsłudze, zwiększającej dyspozycyjność. Wyróżnia je również nowoczesny wygląd, odpowiadający w pełni pojazdom Scania nowej generacji. Ponadto wpisują się w trend zrównoważonych rozwiązań transportowych, poprzez wykorzystywanie dłuższych, cięższych pojazdów o obniżonym wskaźniku emisji CO2 na tonę, oraz mogą być zasilane HVO.

Obchody jubileuszu 50-lecia silnika Scania V8 na świece będą trwać przez cały 2019 rok.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA