REKLAMA

8 lipca minęło 76 lat od premiery pierwszej ciężarówki Ural Cz.2

8 lipca 2020 roku przypada 76. rocznica wyprodukowania pierwszego samochodu Ural. Pierwsza ciężarówka Mias ZiS-5V, pieszczotliwie nazywana przez ludzi Zakhar, zjechała z linii montażowej właśnie bowiem w dniu 8 lipca 1944 roku. Od tego czasu na drogi w Rosji i na całym świecie wypuszczono ponad milion czterysta tysięcy ciężarówek Ural oraz przygotowano dziesiątki rodzin tych potężnych, wytrzymałych i niezawodnych aut

Producent

Dywersyfikacja linii produktów, ciągła aktualizacja oferty modeli, uwzględniająca wymagania rynku przewozów drogowych i opinie konsumentów, to tylko niektóre z podstawowych zasad przedsiębiorstwa. W 2015 roku fabryka wprowadziła na rynek nowy model z napędem na wszystkie koła – Ural NEXT. W generacji tej legendarny typ terenowy z Miass został z powodzeniem połączony z nowoczesnym poziomem komfortu, niezawodności i bezpieczeństwa. Także wśród nowych produktów znalazły się: premierowy model eksportowy – skrzyniowy NEXT z napędem na wszystkie koła 6x6 i kierownicą po prawej stronie, kompletacje dla budownictwa, takie jak wywrotka Ural-6370 z silnikiem na metan, specjalne podwozie 4-osiowe z formułą napędu 8x8 i o ładowności zwiększonej do 30 ton, ciągnik siodłowy, kabina załogowa brygadowa towarowo-pasażerska Ural NEXT z tylnym rzędem siedzeń i wiele innych propozycji.
W 2018 roku Ural Automobile Plant ogłosił rozpoczęcie seryjnej produkcji i sprzedaży przedstawicieli rodzin szosowych. Linia ta obejmuje wywrotki o ładowności do 15,6 ton dedykowane do transportu ładunków masowych – sypkich, ciągniki siodłowe tworzące zestawy o masie całkowitej do 62 ton oraz podwozia do montażu specjalnego wyposażenia. Ural NEXT 6x4 mogą być używane na drogach publicznych i poza nimi – na tzw. drogach technologicznych. W 2019 roku fabryka przygotowała też nową wersję – z kabiną wagonową, nie klasyczną – ciężarówki drogowej, będącą kolejnym etapem rozwoju linii drogowej Ural. W 2020 roku planowane jest natomiast wprowadzenie na rynek rosyjski następnego premierowego obiecującego produktu - ciężarówki drogowej z kabiną wagonową. Ponadto zakład aktywnie pracuje nad opracowaniem wariantów zasilanych paliwami alternatywnymi.
Dzisiaj na potrzeby klientów Ural Automobile Plant produkuje około 900 różnych opcji i konfiguracji aut. Ze względu na wysoką zdolność – dzielność terenową, niezawodność operacyjną i wielofunkcyjność z powodzeniem mogą one działać w najtrudniejszych warunkach: gasić pożary lasów, pomagać ratować ludzi, budować i rozwijać infrastrukturę odległych regionów. Sieć sprzedaży obejmuje ponad 100 certyfikowanych centrów serwisowych, a liczba ta stale rośnie.
Generalnie z rosyjskiej perspektywy samochody Ural stały się jeszcze bardziej niezawodne, bardziej użyteczne pod względem ładowności czy wygodniejsze w użyciu, ponieważ głęboka modernizacja ich jednostek, zespołów i systemów zapewnia poprawę specyficznych właściwości oraz własności eksploatacyjnych i pozwala osiągnąć wysokie wskaźniki niezawodności i jakości. Obecnie podmiot, dzięki rozszerzeniu i aktualizacji oferty modeli, biorąc pod uwagę wymagania rynku przewozów ciężarowych i opinie konsumentów czy rozwój sieci dystrybucji, jest jednym z liderów na rosyjskim rynku pojazdów z napędem na wszystkie koła.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA