REKLAMA

Antosy z systemem Sideguard Assist dla browaru w Monachium.

Ciężarówki Mercedes-Benz z radarem Sideguard Assist stanowią idealne rozwiązanie w trudnym ruchu miejskim. Daimler Trucks&Buses to obecnie bowiem jedyny producent oferujący taki system wspomagania bezpieczeństwa w pełni zintegrowanym z architekturą pojazdu.

Producent
Fot. Producent

Pomalowanych na niebieski kolor królewski Hofbräu München pięć ciężkich dystrybucyjnych Mercedesów Antos będą jeździć w przyszłości po ulicach stolicy Bawarii, gdyż tamtejszy historyczny browar zdecydował się na nabycie tego modelu, idealnie przystosowanego do pracy w trudnym miejskim ruchu ulicznym. Bazujący na radarach system Sideguard Assist stanowił kluczowy czynnik decyzji o wyborze podjętej przez tą firmę z Monachium, gdyż DaimlerTrucks&Buses jako jedyny proponuje aktualnie ten rodzaj układu wspomagania bezpieczeństwa w pełni zintegrowany z architekturą samochodu. Układ ten umożliwia ochronę rowerzystów i pieszych, ponieważ nie są oni przeoczeni w niespokojnych warunkach ruchu ulicznego. Początkowo Sideguard Assist wykorzystuje lampkę ostrzegawczą, a następnie sygnał dźwiękowy, aby zwrócić uwagę kierowcy na krytyczną prawą stronę. Monitorując całą długość pojazdu oraz uwzględniając krzywą skrętu przyczepy może więc ostrzec o niebezpieczeństwie kolizji z sygnalizacją świetlną lub lampami ulicznymi. Ponadto oferta zawiera pakiet bezpieczeństwa z systemem wspomagania hamowania awaryjnego Active Brake Assist 4 oraz Lane Keeping, Attention Assist i poduszką powietrzną kierowcy.

REKLAMA

Jürgen Breitsameter, szef logistyki w Hofbräu München, komentuje: "Dla nas absolutnie niezbędne jest, aby kierowcy i wszyscy inni użytkownicy dróg byli tak bezpieczni, jak to tylko możliwe na drogach, dlatego wyposażyliśmy nasze ciężarówki w pełny pakiet bezpieczeństwa. Byliśmy pod wrażeniem systemów wspomagających Mercedes-Benz".

Warianty dystrybucyjne Mercedes-Benz dobrze pasują do każdej aplikacji – od dystrybutorów napojów po cysterny z piwem na Oktoberfest.

Pięć egzemplarzy może również poradzić sobie z innymi zadaniami: dwa wyposażono w nadwozie typu cysterna i codziennie dostarczają piwo do Hofbräuhaus w centrum Monachium. Oznacza to, że muszą mieć możliwość bezpiecznego poruszania się wśród wielu pieszych i rowerzystów. Te dwie cysterny mają pompę elektryczną cechującą się niskim poziomem hałasu. Poza tym jedna z tych dwóch cystern dostała przystawkę odbioru mocy, która może być też używana do obsługi pompy elektrycznej. Powyższe okazuje się szczególnie przydatne, gdy wystąpi brak połączenia z siecią energetyczną - na przykład w Monachium Oktoberfest, "Wiesn". Trzy z pojazdów zaopatrzono zaś w nadwozia z podnoszonymi ścianami do transportu napojów. Do tego sterowana oś wleczona sprawia, że cztery sztuki wyróżniają się bardzo dobrą zwrotnością, a dzięki zastosowaniu niskich ram cała piątka może bezpiecznie przejeżdżać przez tunele w Monachium, które często są niskie.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA