REKLAMA

AvtoKrAZ realizuje zamówienia na podwozie KrAZ-63221 w celu zainstalowania najnowszych stacji radarowych i AMKP

Na podstawie podwozia KrAZ-63221 LLC "Firma Naukowo-Produkcyjna" Aerotechnika - MLT wykonuje instalację mobilnych połączonych stacji radarowych MARS-L pracujących w paśmie L, zmodernizowanych mobilnych wysokościomierzy PRV-16MA, zautomatyzowanych mobilnych punktów dowodzenia (AMKhmikh) stacji (radarów) wykrywania dalekiego zasięgu -18MA (P-180U).

MARS-L to naziemny mobilny radar, który realizuje zasadę wspólnego działania pierwotnych i wtórnych kanałów radiolokacyjnych. To znacznie zwiększa zasięg wykrywania i dokładność współrzędnych obiektów powietrznych. Dostępność dodatkowych (lotniczych) informacji o samolocie (numery lotów, wysokość, pozostające paliwo, stan systemów pokładowych) wydanie podnosi natomiast bezpieczeństwo lotów i zmniejsza prawdopodobieństwo przypadkowego zniszczenia statków lotnictwa cywilnego za pomocą obrony powietrznej.
Zmodernizowany mobilny wysokościomierz PRV-16MA działa w oparciu o centymetrową długość fali i służy do automatycznego wykrywania oraz określania wysokości celów, określania kąta aktywnego etapu zakłóceń i przekazywania informacji radarowych odbiorcom w formacie ASTERIX.

„Moduł” to zautomatyzowany mobilny punkt dowodzenia (AMCP), będący podstawowym elementem systemu obrony powietrznej na poziomie C4I (zautomatyzowanego sterowania komputerowego, kontroli i komunikacji). AMKP przeznaczono do automatycznego gromadzenia, przetwarzania i wyświetlania danych z pozycji radarów i wysokościomierzy radiowych oraz przekazywanie streszczonych informacji o sytuacji lotniczej do stanowisk dowodzenia najwyższego szczebla.

REKLAMA

P-18MA to naziemna mobilna stacja radarowa do obserwacji przestrzeni powietrznej i wskazywania celów dla systemów przeciwlotniczych, pracująca w paśmie metrowym. Stacja zapewnia odbiór danych z innych radarów i wysokościomierzy radiowych, a wymiana informacji radarowych odbywa się na udostępnionych kanałach wymiany danych w uzgodnionym protokole.

Wybrane zaś jako samochodowa podstawa 3-osiowe podwozie z napędem na wszystkie koła KrAZ-63221 to wysoce mobilny środek przewozu klasy tonażowej ciężkiej. Może on występować także w roli bazy transportowej dla parków pontonowych, warsztatów samochodowych oraz różnego sprzętu technicznego, w tym cystern paliwowych i do wody czy żurawi przeładunkowych.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA