REKLAMA

BP Tollbox dla EETS

Obecnie jedną z największych zmór kierowców ciężarówek i autobusów poruszających się w ruchu międzynarodowym jest konieczność używania w każdym państwie stosującym system elektronicznego poboru opłat za drogi innych urządzeń pokładowych do wyliczania należności. W praktyce w każdym takim kraju trzeba używać urządzenie dedykowane wyłącznie do obsługi jego specyficznego systemu.

Od niedawna sytuacja w tej materii ulega jednak diametralnej zmianie. Jeszcze w 2017 roku w każdym europejskim kraju funkcjonował bowiem jego własny system opłat drogowych Wprowadzona w 2018 roku i etapowo rozszerzana sieć EETS (European Electronic Toll Service) pozwoliła jednak na wdrożenie znacznie prostszego poboru opłat.

Producent
Fot. Producent

Odpowiadając na powyższe koncern BP – jako jeden z pierwszych – wprowadził na rynek ogólnoeuropejskie urządzenie pokładowe do obsługi opłat drogowych w sieci EETS. Dzięki temu, zamiast różnych urządzeń pokładowych w różnych krajach Europy, opłaty te da się regulować za pomocą jednego urządzenia BP Tollbox dla EETS. BP Tollbox dla EETS to urządzenie pokładowe z najnowszą technologią Telepass, umożliwiające automatyczne rozliczanie opłat drogowych we wszystkich krajach objętych siecią EETS. Jeden BP Tollbox dla EETS zastępuje zatem wiele dotychczasowych urządzeń pokładowych. Tym samym przemieszczanie się po Europie jeszcze nigdy nie było tak proste, gdyż sieć EETS oznacza, że należne opłaty drogowe da się prosto naliczać i rozliczać w znacznej części kontynentu.

Oferta BP pozwala więc cieszyć się połączeniem korzyści nowoczesnego, międzynarodowego OBU z atutami karty paliwowej. Dzięki niej możliwa jest instalacja jednego, uniwersalnego urządzenia pokładowego obsługującego wszystkie państwa, które dołączyły do systemu. W efekcie sukcesywnie jazda po Europie staje się możliwa z jednym urządzeniem pokładowym, ponieważ korzystając z BP Tollbox dla EETS można zastąpić wiele urządzeń obsługujących poszczególne kraje jednym innowacyjnym OBU. Dodatkowo wyborowi tego rozwiązania sprzyjają łatwa instalacja typu „Podłącz i jedź” oraz prostota obsługi samego urządzenia.

REKLAMA

Do tej pory do sieci EETS dołączyły następujące kraje ewentualnie system ten funkcjonuje na wybranych odcinkach dróg w tych krajach: Austria, Belgia (wraz z Liefkenshoek), Francja, Hiszpania, Polska (trasa A4 na odcinku Kraków – Katowice), Portugalia i Włochy. W latach 2018 i 2019 do systemu dołączą Most nad Sundem (Oresund), Most Storebaelt, Niemcy, Norwegia, Polska, Słowenia i Węgry. W latach 2020/2021 dołączyć do EETS mają także Czechy i Słowacja. Łącznie aż 13 europejskich krajów zaplanowało w takim razem przyłączenie się do sieci. A to dopiero początek!

Dla operatorów międzynarodowych flot wdrożenie EETS i na tej podstawie instalacja BP Tollbox dla EETS oznacza wymierne korzyści. Do niewątpliwych podstawowych plusów oferty BP należą brak opłat za personalizację, przesyłkę, aktualizacje oraz brak opłat stałych. Montaż i konfiguracja urządzenia są łatwe, dzięki czemu nie istnieje konieczność wizyty w warsztacie. Zmiana liczby osi, klasy wagowej i języka menu dostępna jest z poziomu ekranu urządzenia. Aktywacja i wszystkie aktualizacje są automatyczne i działają bezprzewodowo. W zależności od potrzeb, jedno urządzenie może być łatwo wymieniane pomiędzy pojazdami lub zamontowane na stałe.

Urządzenie BP Tollbox dla EETS jest dostępne wraz z kartą paliwową BP + Aral, zaprojektowaną z myślą o międzynarodowych flotach ciężarowych i autobusowych. Karta ta pozwala nie tylko na regulowanie opłat za paliwo, ale ma wiele atutów, które w połączeniu z nowatorskim OBU zadowolą nawet najbardziej wymagających managerów flot. Posiadacze karty BP + Aral zyskują dostęp do ogólnoeuropejskiej sieci dogodnie położonych stacji benzynowych oraz wysokiej jakości usług drogowych, takich jak: rozliczanie opłat za przejazdy mostami i tunelami, transportem kolejowym i morskim, całodobowa pomoc drogowa, myjnie oraz bezpieczne parkingi. Poza tym kompleksowa oferta BP Tollbox dla EETS będzie sukcesywnie rozszerzana oferta. Już teraz użytkownicy mogą liczyć na wiele udogodnień. Otrzymują komplet faktur w jednej przesyłce, możliwość prostej wymiany urządzenia pomiędzy pojazdami, bezprzewodowe aktualizacje i automatyczną aktywację kolejnych krajów przystępujących do EETS. Wkrótce zaplanowane jest też uruchomienie kolejnych usług, takich jak śledzenie urządzenia, telematyka pojazdu, możliwość podłączenia CAN oraz kompleksowe narzędzia online wspierające zarządzanie flotą i tworzenie raportów. W ten sposób da się wymiernie kontrolować koszty opłat drogowych w Europie, a nawet realnie je ograniczać.

BP Tollbox dla EETS już dzisiaj można zamówić korzystając z formularza na stronie

https://www.bp.com/pl_pl/bp-plus/poland/kompleksowa-oferta-oplat-drogowych/europejskie_oplaty_drogowe_eets.html. Eksperci BP skontaktują się z każdym zainteresowanym, by zaproponować mu ofertę indywidualną, ściśle dopasowaną do jego potrzeb i specyfiki jego flot

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA