Bezkopalny transport kwiatów i roślin – Volvo FH Electric LHV dla Bernhard Transport

Bernhard Transport użyje Volvo FH Electric LHV do realizowanego w kontrolowanych temperaturach transportu kwiatów i roślin do różnych centrów dystrybucji w całej Holandii. Firma z Luttelgeest hoduje swoje storczyki w sposób neutralny energetycznie. Decydując się na Volvo FH Electric, przewóz do klienta końcowego również stanie się wolny od paliw kopalnych w 2022 roku.

Volvo FH Electric LHV Producent

Ciągnik Volvo FH Electric 4x2 jest używany przez Bernhard Transport w zestawie klasy LHV. Połączenie będzie transportować kwiaty i rośliny do różnych centrów dystrybucji, w tym Aalsmeer, Venlo, Naaldwijk i Eelde. Bram Bernhard, dyrektor Bernhard Transport, wyjaśnia „Korzystając z 25 MW energii geotermalnej i 20 MW paneli słonecznych, uprawiamy nasze storczyki w sposób neutralny energetycznie. Dzięki elektryfikacji transportu ostatnia część w przewozie do naszego klienta jest również wolna od paliw kopalnych”.

REKLAMA

Firma rodzinna Bernhard Groep składa się z czterech szkółek i firmy transportowej. W ostatnich latach Kwekerij Bernhard dużo zainwestował w zrównoważony rozwój. Na przykład w 2020 roku zainstalowano instalację geotermalną, która może pompować gorącą wodę z gruntu i wykorzystywać ją do ogrzewania szklarni. Powyższe wynika z faktu, że w 2021 roku Kwekerij Bernhard chce zachować neutralność energetyczną i być gotowym na zrównoważoną przyszłość. Uczynienie jego działalności transportowej wolnej od paliw kopalnych stanowi kolejny logiczny krok w tym kierunku.

Inwestuj i rozwijaj się

Bram Bernhard kontynuuje „Sektor kwiatowy poczynił ogromne postępy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Od 1990 roku sektor ten o połowę zmniejszył emisje CO2 na jednostkę produktu. Ta ciężarówka jest częścią dalszych ulepszeń w tej dziedzinie i dzięki temu możemy nadal wypełniać naszą pionierską rolę w sektorze ogrodniczym”.

Elektryczne Volvo FH - szybkie ładowanie zielonej energii elektrycznej

Bernhard Transport zorganizuje także proces ładowania w sposób neutralny dla klimatu. Podmiot inwestuje w szybką ładowarkę we własnej lokalizacji, która dzięki połączeniu z panelami słonecznymi wykorzystuje maksymalnie zieloną energię. Bram Bernhard podsumowuje „Aby w jak największym stopniu móc korzystać z pojazdu elektrycznego, chcielibyśmy jeszcze pobierać opłaty na aukcjach. Chcielibyśmy, żeby tam też była zainstalowana szybka ładowarka. Najlepiej oczywiście na zieloną energię. Tylko w ten sposób możemy uczynić cały łańcuch bardziej zrównoważonym i zbudować neutralną dla klimatu przyszłość dla naszych następnych pokoleń”.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA