Bezpośrednia inwestycja koncernu Daimler AG w Polsce.

Nowa placówka Mercedes-Benz Trucks w Emilianowie pod Warszawą została oficjalnie otwarta w godzinach popołudniowych dnia 20 kwietnia tego roku.

Producent
Fot. producent

W ciągu niecałych 12 miesięcy w podwarszawskim Emilianowie powstał najnowocześniejszy obiekt dealersko-serwisowy sieci Mercedes-Benz Trucks w Polsce. Mieści się w nim nowa siedziba Mercedes-Benz Warszawa. W układzie formalnym należy on zatem do koncernu Daimler AG, gdyż Mercedes-Benz Warszawa jest jego krajową spółką zależną – spółką córką.

REKLAMA

Inwestycja dla rosnącego rynku

Decyzja Daimler AG o budowie w Polsce nowej placówki, oferującej kompleksową obsługę samochodów ciężarowych Mercedes-Benz, została podyktowana dynamicznie rosnącymi potrzebami rodzimego rynku. Nasz rynek systematycznie zyskuje bowiem na znaczeniu. Taką lokomotywą napędową zbytu na nim pozostaje sektor przewozów międzynarodowych. Powyższe potwierdzają dane Eurostatu, zgodnie z którymi 25% przychodu z przewozów międzynarodowych w Europie wytwarzają polskie firmy. Dlatego Mercedes-Benz Trucks, jako jeden z głównych branżowych graczy, od dawna stara się być u nas mocno obecny. Jeden z głównych kierunków jego działań stanowią powiązane współpraca z dealerami oraz rozwój sieci. Jednak poza samym wzmacnianiem pozycji koncernu, istotne są możliwość dalszego swobodnego rozwoju i testowania rozmaitych rozwiązań. W związku z tym Daimler inwestuje w każdym kraju, w którym działa, również w swoje własne placówki. W Polsce takimi punktami są Mercedes-Benz Sosnowiec z oddziałami w Sosnowcu i Będzinie oraz Mercedes-Benz Warszawa z oddziałem w Siedlcac i teraz nowym oddziałem w Emilianowie pod Warszawą. Ten ostatni zastąpił dotychczasowy obiekt, mieszczący się przy ulicy Inowłodzkiej w Warszawie.

Nowoczesna modułowa konstrukcja i kompleksowe usługi

Punkt w Emilianowie wyposażono w najnowocześniejsze rozwiązania potrzebne do obsługi wszelkich ciężarówek marki Mercedes oraz pełnej gamy autobusów marek Mercedes i Setra. W związku z tym zapewnia on kompleksowe usługi sprzedażowe i posprzedażowe, w tym serwisowe.

Na ponad 2 ha terenu powstał obiekt o powierzchni użytkowej około 3500 m2, skonstruowany modułowo, co pozwala oddzielić poszczególne sfery działalności placówki. W bryle głównej znalazły się reprezentacyjny salon sprzedaży oraz zaplecze techniczne, biurowe i socjalne. W drugim module umieszczono zaś wszystko, czego potrzebuje serwis: stację Ad Blue, magazyn opon, magazyn odpadów, magazyn części, system dystrybucji oleju, Okręgową Stację Kontroli Pojazdów oraz myjnię. Serwis ma 12 nowoczesnych stanowisk naprawczych z jedynym w Polsce podnośnikiem pięciostemplowym, służącym do podnoszenia całych, nawet załadowanych zestawów ciężarowych. Poza tym istnieje możliwość dokonywania napraw i przeglądów najdłuższych autobusów – przegubowców o długości 18-18,75 m.

Oczywiście taki punkt nie może też skutecznie funkcjonować bez odpowiedniej kadry na wszystkich stanowiskach. Zatrudnienie w serwisie i sprzedaży na ten moment wynosi około 60 osób – przeszły one niezbędne szkolenia, by zapewnić klientom konieczne wsparcie na założonym wysokim poziomie, wymaganym w całej autoryzowanej sieci podmiotu.

Strefa Kierowcy

W części socjalnej, oprócz potrzeb załogi, zadbano o prowadzących, przygotowując dla nich Strefę Kierowcy. Wyposażono i zaprojektowano ją zgodnie z najnowszymi standardami obowiązującymi w sieci Mercedes-Benz Trucks w Polsce. W efekcie placówka w Emilianowie zapewnia wygodny nocleg oraz komfortową poczekalnię, gdzie można obejrzeć film, skorzystać z internetu lub poczytać. W dodatku dla chętnych na zewnątrz powstała siłownia plenerowa.

Dogodna lokalizacja przy trasie S8

Kolejny mocny atut nowego obiektu stanowi jego lokalizacja. Placówka powstała tuż przy trasie S8, dzięki czemu jest łatwo dostępna zarówno dla pojazdów jadących tranzytem z i do krajów nadbałtyckich, jak i klientów z aglomeracji warszawskiej. W związku z tym Krzysztof Bereda – Head of Own Retail Steering – wyraża przekonanie i podkreśla, że ta nowa siedziba szybko zyska aprobatę licznych użytkowników, pozwalając na rozwój, jakiego oczekuje od firmy rynek. Kluczową kwestię stanowi tu zagwarantowanie posiadaczom pojazdów marek Mercedes-Benz oraz FUSO usług na najwyższym poziomie.

Salon i serwis w Emilianowie przyjmują chętnych już od połowy stycznia 2018 roku. Co więcej, chociaż dopiero zostały otwarte, okazują się zbyt małe w stosunku do potrzeb. Stąd w najbliższej przyszłości nie można wykluczyć decyzji o ich dalszej rozbudowie, szczególnie części serwisowej. Nie będzie to trudne, ze względu na modułową konstrukcję obiektu oraz – na tę chwilę – odpowiednią ilość wolnej przestrzeni.

zobacz galerię

Komentarze

 (7)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA