[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Białoruski MZKT Volat opracował nowe specjalne podwozie do systemów rakietowych

Białoruska Mińska Fabryka Ciągników Kołowych Volat (ОАО «Минский завод колёсных тягачей» - MZKT Volat) opracowała nowe specjalne podwozie kołowe do przenoszenia systemów broni rakietowej.

Fot. Producent

Podczas spotkania Państwowego Wojskowego Komitetu Przemysłowego Białorusi w dniu 7 lutego ujawniono nową generację podwozi z integralnym kadłubem stalowym przeznaczonych do przenoszenia systemów rakiet ziemia-powietrze krótkiego i średniego zasięgu. Podwozie to cechuje wysunięta do przodu – przed oś przednią – kabina o zredukowanej wysokości, wykonana jako integralnie opancerzona, z pancernych blach i szkła.

Jako pierwszy z premierowej serii pokazano model 4-osiowy, w układzie napędowym 8x8. Jak zauważają przedstawiciele firmy, zarówno on jak i przypuszczalnie kolejne odmiany z tej serii stanowią kosztową i eksploatacyjną alternatywę dla gąsienicowych nośników w zakresie montażu i transportu na wszystkich rodzajach dróg i w każdym terenie obecnych nowoczesnych oraz przyszłych systemów obrony powietrznej.

REKLAMA

Za główne zalety nowej rodziny podwozi MZKT należy uznać: niezależne zawieszenie hydropneumatyczne z regulowanym prześwitem, pokładowy system zarządzania informacją oraz służenie przez jedną wersję bazową jako podstawa dla wielu rodzajów nadwozi – systemów uzbrojenia. W rezultacie istnieje możliwość umieszczenia wszystkich ruchomych elementów kompleksu na jednym standardowym podwoziu (samochód doładowujący - transportowo-logistyczny, samobieżny pojazd do strzelania – nośnik rakiet, stacja wykrywania celów, stanowisko dowodzenia). Takie wspólne podwozie podstawowe pozwala znacznie uprościć obsługę, konserwację, naprawę oraz ogranicza liczbę części zamiennych i liczebność personelu zajmującego się przeglądami i naprawami czy pracującego w magazynach z zaopatrzeniem.

Szczegóły techniczne nowego specjalnego podwozia są utrzymywane w tajemnicy. Oczekuje się, że pojazd ten zostanie zaprezentowany podczas wystawy MILEX (Międzynarodowa Wystawa Obronności i Wyposażenia Wojskowego), która odbędzie się w dniach 15-18 maja w Mińsku-Arena.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij