Ciężarówki Forda w Rajdzie Dakar

Turecki Ford Trucks idzie za przysłowiowym ciosem, chcąc maksymalnie zdyskontować sukces, jakim jest przyznanie modelowi F-Max – flagowemu ciągnikowi siodłowemu przeznaczonemu do przewozów na dalekich dystansach – zaszczytnego tytułu „Ciężarówka Roku 2019” - „Truck of the Year 2019”

Producent
Fot. Producent

Dlatego firma weźmie udział w najdłuższym na świecie rajdzie terenowym, wystawiając zespół VDR Trucks Racing Team z dwoma specjalnymi prototypowymi pojazdami. Drużynę tę wspierają Ford Otosan R&D i belgijski VDR Trucks Racing, a za kierownicami tych aut zasiądą Yves Rutten i Peter Van Delm, którzy byli mistrzami roku 2009.

W tym długim i trudnym rajdzie VDR Trucks Racing Team ma dwóch pilotów, czterech kopilotów, ośmioosobowy zespół techniczny i wszystkie urządzenia, które mogą okazać się potrzebne oprócz samych samochodów rajdowych.

W rywalizacji będą uczestniczyć specjalnie przygotowane warianty Ford Trucks. Cechują je wzmocnione 10-litrowe silniki Ecotorq z podniesionymi mocą i momentem obrotowym – mocą do 730 KM, wzmocnione podwozie z podłużnicami o grubości 10 mm, boczne panele z włókna węglowego – kewlarowe oraz osie napędowe z niezależnym zawieszeniem.

Zobacz również:
REKLAMA